Anatolij Czubajs, były wysłannik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ds. zrównoważonego rozwoju. Fot. Fotofelix59/CC BY-SA 4.0
Anatolij Czubajs, były wysłannik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ds. zrównoważonego rozwoju. Fot. Fotofelix59/CC BY-SA 4.0

Były człowiek Putina uciekł z Rosji. Teraz trafił do szpitala na Zachodzie

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Anatolij Czubajs, były wysłannik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina ds. zrównoważonego rozwoju, który zrezygnował ze stanowiska i opuścił Rosję w związku z agresją na Ukrainę, trafił do szpitala w jednym z krajów europejskich - pisze w niedzielę rosyjska redakcja BBC.

Pokój zbadali specjaliści w kombinezonach

Były wysokiej rangi urzędnik został hospitalizowany w związku z zespołem Guillaina-Barrego, który powoduje niedowład kończyn - podaje BBC, powołując się na źródła w jego otoczeniu.

Polecamy:

Zboże z Ukrainy wkrótce ruszy w świat? Żywność jest już na statkach

Dzień Marynarki Wojennej Rosji. Putin wskazał głównego wroga

Jako pierwsza o hospitalizacji polityka poinformowała celebrytka Ksenia Sobczak. Według niej urzędnik powiedział, że jego stan jest średni, stabilny.

Związany z Sobczak projekt Ostorożno, Nowosti podał, że pokój, w którym Czubajs poczuł się źle, zbadali specjaliści w kombinezonach ochrony chemicznej.

Nie wiadomo, w jakim kraju przebywa 67-letni Czubajs. W marcu media poinformowały, że zrezygnował ze stanowiska wysłannika prezydenta Rosji ds. zrównoważonego rozwoju i opuścił kraj w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

Kim jest Anatolij Czubajs

Czubajs jest głównie znany jako architekt rosyjskiej transformacji gospodarczej, sprawował stanowisko m.in. ministra finansów i wicepremiera za rządów Borysa Jelcyna. Jak zaznacza Bloomberg, to jemu Władimir Putin zawdzięcza swoją pierwszą pracę na Kremlu, w administracji prezydenta. Czubajs był też jednym z niewielu prominentnych ludzi z czasów Jelcyna, który pozostał w kręgach władzy w epoce Putina.

KW

Czytaj dalej:

Minister Niedzielski: Ruchy antyszczepionkowe mają też mroczniejszą stronę

Miliony funtów dla księcia Karola od rodziny islamskiego terrorysty

Dodatek osłonowy dla Polaków. Od końca lipca duże zmiany

Kontrowersyjna opinia niemieckiego polityka. "Nie tylko Rosja, ale też USA są złe"

Gronkiewicz-Waltz, Kliczko i Rottermund honorowymi obywatelami Warszawy

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka