Tajemnicza śmierć na Tajwanie. Nadzorował projekty związane z produkcją rakiet

Znaleziono zwłoki należące do zastępcy szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu Oujang Li-sing. Źródło: commons.wikimedia.org
Znaleziono zwłoki należące do zastępcy szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu Oujang Li-sing. Źródło: commons.wikimedia.org
Na Tajwanie w pokoju hotelowym znaleziono zwłoki należące do zastępcy szefa jednostki badawczo-rozwojowej ministerstwa obrony Tajwanu Oujang Li-sing. Jak podaje agencja Reutera, cytując doniesienia tajwańskiej agencji prasowej CNA, nadzorował on zbrojenia rakietowe.

Nadzorował zbrojenia narodowe 

Ciało Oujanga znaleziono w sobotę rano w pokoju hotelowym na południu Tajwanu, gdzie przebywał w podróży służbowej. Władze starają się ustalić przyczynę zgonu – przekazała CNA.

Oujang był zastępcą szefa należącego do tajwańskiej armii Instytutu Nauki i Technologii Czung-Szan. Według CNA w ramach funkcji pełnionej od początku bieżącego roku nadzorował projekty związane z produkcją pocisków.

Nasilenie napięć w relacjach Tajwanu z Chinami 

Instytut stara się obecnie zwiększyć produkcję pocisków ponad dwukrotnie do blisko 500 sztuk rocznie, podczas gdy Tajwan wzmacnia swoje zdolności bojowe w obliczu zagrożenia militarnego ze strony Chin - podkreśla Reuters.

Wiadomość o śmierci Oujanga zbiegła się w czasie z nasileniem napięć w relacjach Tajwanu z Chinami w związku z niedawną wizytą na wyspie spikerki Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. W odwecie za tę wizytę Chiny, które uznają Tajwan za część swojego terytorium, od czwartku prowadzą bezprecedensowe manewry wojskowe na obszarach wód i przestrzeni powietrznej otaczających wyspę.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka