Hartman spiera się z Terlikowskim. Twierdzi, że nie wierzy, że ktoś może wierzyć w Boga

Tomasz Terlikowski i Jan Hartman. Fot. Canva/Screenshot
Tomasz Terlikowski i Jan Hartman. Fot. Canva/Screenshot
Prof. Jan Hartman wdał się w spór z Tomaszem Terlikowskim na temat wiary. To dalszy ciąg polemiki na temat komentarza kontrowersyjnego publicysty i antyklerykała dotyczącego wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Prof. Hartman komentuje wypadek na Chorwacji

Przypomnijmy, Jan Harman wysłał na Twitterze zaczepną odpowiedź do posta sekretarza KEP abp. Stanisława Gądeckiego z prośbą o modlitwę za ofiary wypadku. "I nadal będziesz się modlił do "niezawodnej" I "nieustającej pomocy" Maryi? Za dusze pielgrzymów, którym tak pomogła? – zapytał ironicznie.

Potem dodał, że "cały kraj zawieszony jest reklamami Medjugorie, żerującymi na nieszczęściu Ukrainy (masz tam jechać modlić się o pokój). Cyniczny biznes polega na wmawianiu ludziom, że ich modły do Maryi będą wysłuchane. Jak widać nie zostały. Ale biznes nadal będzie się kręcił" - napisał Hartman.

Zobacz więcej na temat: Hartman odniósł się do wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Zaczepił abp. Gądeckiego

Terlikowski pisze, że Hartman nie ma pojęcia o religii

Jego wpisy spotkały się z żywą krytyką. Zareagował również dziennikarz i publicysta katolicki Tomasz Terlikowski.

"Nienawiść nie tylko zaślepia, ale niekiedy odbiera też rozum. Tak jest w przypadku prof. Jana Hartmana, który postanowił oskarżyć katolickich księży i biskupów o odpowiedzialność za wypadek. Ateistyczny hejt jakiego dopuścił się wykładowca filozofii pokazuje, i to trzeba powiedzieć jasno, że Hartman nie ma pojęcia o religii i religijności, ani o tym jak chrześcijanie (i nie tylko) postrzegają wstawiennictwo Boga" - napisał.


Wpis w skróconej wersji opublikował też na Twitterze.

Hartman: Kościół katolicki powinien przyznać, że wiara to bajki

Hartman nie wytrzymał i odpowiedział: "Naprawdę myślisz że ktoś Ci uwierzy, że sam wierzysz w mit o pewnej Pani co siedzi w niebie i "wyprasza łaski"? Karmienie ludzi takimi bajeczkami daje dochody ale czasami prowadzi do tragicznych konsekwencji. Naprawdę zaprzeczysz że KK ma moralny obowiązek przyznać że to bajki?"

"Zabawne pytanie do katolika o to, czy wierzy w świętych obcowanie i wstawiennictwo Matki Pana czy świętych. Tak wierzę. Mało tego doświadczyłem tego wstawiennictwa. To nie bajki, to moje życie. I życie wielu innych. Kościół ma zaś obowiązek głosić swoją doktrynę wiary!" - odpowiedział Hartmanowi Terlikowski.


ja

Czytaj też:

Wpis posłanki PO o rozwiązaniu PiS podbija Internet. "Jar Jar Binks polskiej polityki"

Problemy z identyfikacją poszkodowanych w wypadku w Chorwacji - wyjaśnienia ambasady

Oburzenie po raporcie Amnesty International. Organizacja zabiera głos

Leandro Lo nie żyje. Mistrz świata w ju-jitsu zastrzelony przez policjanta

Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo