Odra umiera, a Wody Polskie urządzają konkurs. Zajmują się robieniem kalendarza

Wody Polskie ogłosił konkurs na zdjęcie do kalendarza. Źródło: PAP, Facebook
Wody Polskie ogłosił konkurs na zdjęcie do kalendarza. Źródło: PAP, Facebook
Na Odrze wykryto zanieczyszczenia, sytuacja określana jest mianem katastrofy ekologicznej. Wody Polskie jednak nadal realizują swoje wcześniejsze założenia i wczoraj ogłosiły konkurs na zdjęcie do kalendarza. Post wywołał burzę.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wędkarze wyłowili ich co najmniej kilka ton. Jak zapewniono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca. W czwartek fala zanieczyszczonej Odry ze śniętymi rybami dotarła na teren woj. zachodniopomorskiego. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwie zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. 

Wody Polskie ogłaszają konkurs na zdjęcie do kalendarza 

Choć mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną, z zaskoczeniem można przyjąć wpisy Wód Polskich. W piątek ogłosiły one konkurs na zdjęcie do kalendarza. Wybierane jest ono za pomocą emotikonów, jednak te w zdecydowanej większości są niepochlebne.

Autorami fotografii są pracownicy Wód Polskich - na co dzień zajmujący się zrównoważonym gospodarowaniem zasobami wodnymi kraju. "To właśnie na ich oko stawiamy projektując nasze kalendarze. Potrafią świetnie wydobyć piękno wody, o którą dbają i zatrzymać ją w pięknych kadrach" – czytamy we wpisie. 

Fala komentarzy pod wpisem 

Pomysł na konkurs nie spodobał się internautom, którzy oprócz wspomnianej już reakcji złości postanowili wrzucić własne propozycje, a także podzielić się swoimi opiniami na ten temat. 

Wpis zalała fala fotografii przedstawiających aktualny stan na rzece Odra. Były to kontrpropozycje zdjęć, które mogłyby znaleźć się w kalendarzu.

"Brakuje słów, by to skomentować. Brakuje jeszcze posta o premiach dla zarządu za sprawne działanie do kompletu", "Serio???!! Pracownicy wód polskich to powinni wziąć się za robotę i czerpakami i zbierać śnięte zwierzęta. Wyczucie czasu macie tak duże jak tupet i kompetencje....", "Co jest z Wami nie tak???", "Wody Polskie macie swój kalendarz na sierpień, partacze. To ekobójstwo jest także waszą sprawą. Jesteście tak potrzebni jak rtęć w rzece" – to tylko część komentarzy, które pojawiły się pod postem. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj63 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości