Zełenski po polsku składa życzenia z okazji święta Wojska Polskiego. "Chwała Polsce!"

Zełenski po polsku składa życzenia z okazji święta Wojska Polskiego. Źródło: Twitter/@UKRinPL
Zełenski po polsku składa życzenia z okazji święta Wojska Polskiego. Źródło: Twitter/@UKRinPL
Wołodymyr Zełenski podziękował w poniedziałek Polakom za wsparcie i podkreślił, że oba narody osiągnęły obecnie największe porozumienie w historii. Prezydent Ukrainy zwrócił się do naszego narodu z okazji święta Wojska Polskiego w języku polskim.

W przemówieniu wygłoszonym po polsku - na tle flag Polski i Ukrainy - Zełenski określił Polaków jako „drogich przyjaciół, sojuszników i braci” i zaznaczył, że ten zwrot brzmi najbardziej zasadnie od przedstawiciela państwa ukraińskiego.

- Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii, w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń – oświadczył Zełenski.

Ukraińcy i Polacy walczą razem 

Zdaniem ukraińskiego przywódcy, Ukraińcy i Polacy walczą razem i z pewnością będą wspólnie świętować „nasze i wasze zwycięstwo w bitwie o wolność i naszą wspólną europejską przyszłość”.

- Dziękuję za wasze historyczne wsparcie. Serdecznie gratuluję z okazji święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego: jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie! - zakończył w języku polskim Zełenski.


Obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego związane jest z rocznicą Bitwy Warszawskiej 1920 roku, kiedy to polskie wojska odparły atak bolszewików na Europę. 

Nawiązania do Ukrainy po rosyjskiej inwazji znalazły się także w wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy podczas centralnych obchodów na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka