Kibice Wisły Kraków będą wściekli. Radny chce wyburzyć stadion i postawić mieszkania

Wizualizacja projektu modernizacji stadionu Wisły Kraków przy ul. Reymonta.
Wizualizacja projektu modernizacji stadionu Wisły Kraków przy ul. Reymonta.
Krakowski radny Łukasz Wantuch krytykuje pomysł utrzymywania stadionu przy Reymonta, gdzie swoje mecze rozgrywa Wisła Kraków. Zdaniem samorządowca, najlepiej byłoby wyburzyć obiekt i postawić w jego miejsce mieszkania komunalne. Piłkarze pierwszoligowej Wisły graliby natomiast na stadionie odwiecznego rywala - Cracovii.

- Za każdym razem, jak idą pieniądze na remont lub przebudowę stadionu Wisły, to słyszę "To już ostatni raz. Naprawdę ostatni". Nawet jak teraz znajdą się pieniądze, to i tak nie będzie to koniec. Niedługo dobijemy do miliarda złotych. Cały Kraków stał się zakładnikiem jednego klubu sportowego. Nikt nie chce tego ruszać, bo to są wyborcy - przekonuje na swoim profilu Łukasz Wantuch, który do krakowskiej rady miejskiej dostał się z listy prezydenta Jacka Majchrowskiego Przyjazny Kraków. 

Czytaj: 

W Szkocji przyjęto prawo nakazujące bezpłatny dostęp do produktów menstruacyjnych

Skażona Odra. Śnięte ryby dotarły do Szczecina

Szybciej powstanie nowe przejście graniczne z Ukrainą. Podano termin

Igrzyska Europejskie i modernizacja stadionu Wisły

Nowy stadion Wisły Kraków został oddany do użytku dekadę temu. Inwestycja z kasy miasta oscylowała wokół 600 mln złotych, co już było elementem ogromnej krytyki lokalnej prasy. Obiekt im. Henryka Reymana w dodatku w powszechnym odczuciu uważany jest za... brzydki. O ile wnętrza biurowe nie budzą kontrowersji, o tyle już szara elewacja, niewygodne krzesełka i otwarta infrastruktura techniczna nie podobają się w Krakowie.

Stadion musi przejść renowację, której koszt przewidziano na ok. 90-100 mln złotych. Wszystko dlatego, że będzie dostosowany do Igrzysk Europejskich, zaplanowanych w mieście na 2023 rok. Modernizacja zakłada sporo oszklonych elementów, ekranów LED i świateł. Poprawi się też akustyka przy Reymonta 22. 

Plany nie przekonują jednak Wantucha, który najchętniej zburzyłby stadion, wybudowany decyzją krakowskich radnych.

- Ile jeszcze milionów musimy utopić w stadionie Wisły, zanim dojrzejemy do jednej racjonalnej decyzji dotyczącej sprzedaży i wyburzenia stadionu? Ten obiekt nie powinien nigdy powstać, wystarczyłby jeden stadion miejski dzielony przez dwa kluby, tak jak jest w wielu miastach na świecie. W tym miejscu powinny powstać małe i tanie mieszkania komunalne dla rodzin, których nigdy nie będzie stać na zakup mieszkania na wolnym rynku - zaproponował. 

Kibice Wisły nie zgadzają się z radnym

Wantuch dodał, że jest już jeden stadion przy Błoniach i tam Wisła mogłaby rozgrywać swoje mecze na zapleczu ekstraklasy. Taki pomysł nie spodobał się kibicom "Białej Gwiazdy", którzy krytykują na Facebooku radnego. Przypominają, że sytuacja w mieście jest napięta ze względu na "świętą wojnę" między kibolami Wisły a Cracovii, a piłkarze jednego z najbardziej utytułowanego klubów w Polsce nie będą grać na obiekcie odwiecznego rywala. 

GW


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport