Rosjanie już witali się z gąską. Na nagraniu widać, że nie przewidzieli jednego

Radziecki wóz bojowy wjechał na minę. Źródło: Twitter/@UAWeapons
Radziecki wóz bojowy wjechał na minę. Źródło: Twitter/@UAWeapons
W sieci co chwilę pojawiają się nagrania z frontu na Ukrainie. Tym razem jest podobnie, a Rosjanie z pewnością nie spodziewali się tego, co wydarzyło się na wideo nakręconym przez ukraińskiego drona.

Radziecki wóz bojowy wjechał na minę 

Rosyjscy żołnierze chcieli przejechać swoim wozem bojowym w miejscu, gdzie porzucone były dwa zniszczone pojazdy BMP-1AM i BMP-2. Uznali, że najprawdopodobniej najbezpieczniejszym miejscem będzie środek. 

Nic bardziej mylnego, pomiędzy porzuconymi pojazdami znajdowała się mina, która chwilę po najechaniu wybuchła. Radziecki bojowy pojazd piechoty został kompletnie zniszczony. Nagranie natomiast niesie się po sieci. 

Dodajmy, że akcja miała miejsce we wsi Jakowliwka, w rejonie Jasynuwaty w obwodzie donieckim, we wschodniej Ukrainie.

Rosjanie zwiększyli liczbę śmigłowców w walkach przeciw Ukrainie

"Na początku wojny na pełną skalę zgrupowania lotnicze Federacji Rosyjskiej naokoło Ukrainy liczyły 700 maszyn: 450 samolotów i 250 śmigłowców. (...) Samolotów dziś jest nieco mniej - wokół granic ukraińskich na różnych lotniskach na Białorusi, na Krymie znajduje się ich 430" - powiedział rzecznik ukraińskiego lotnictwa wojskowego Jurij Ihnat podczas briefingu w Kijowie. W tym samym czasie liczba śmigłowców znacznie wzrosła - dodał - i zgrupowanie to "stanowi teraz ponad 360 maszyn, które przeciwnik ma do swojej dyspozycji w pobliżu Ukrainy".

Zdaniem rzecznika dzieje się tak dlatego, że Rosja do wsparcia wojsk lądowych najczęściej używa lotnictwa szturmowego i śmigłowców bojowych.

Rosja wykorzystuje przy tym w wojnie przeciwko Ukrainie różne rodzaje lotnictwa - dodał rzecznik. "Odnotowujemy (działania) lotnictwa strategicznego, bombowców dalekiego zasięgu, samolotów myśliwsko-bombowych Su-34 i lotnictwa szturmowego" - powiedział przedstawiciel ukraińskich sił powietrznych.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka