Orlen ostrzega swoich klientów. Źródło: commons.wikimedia.org, Twitter/PKN Orlen
Orlen ostrzega swoich klientów. Źródło: commons.wikimedia.org, Twitter/PKN Orlen

Pieniądze Polaków zagrożone. PKN Orlen wydał komunikat

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Grupa PKN Orlen wydała specjalny komunikat, w którym ostrzega swoich klientów przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi podszywającymi się pod koncern.

"Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube, licznych stronach internetowych, w mailingach, esemesach czy reklamach internetowych" – czytamy w komunikacie PKN Orlen. 


Orlen ostrzega przed oszustwami finansowymi 

Jak piszę Koncern, w sieci pojawili się oszuści, którzy podszywający się pod PKN Orlen zachęcają do inwestowania w akcje spółek Grupy oraz projekty inwestycyjne. "Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę i znaki firmowe instytucji państwowych, spółek skarbu państwa czy wizerunki powiązanych z nimi osób" – dodaje. 

Przy okazji PKN Orlen zachęca jedynie do inwestowania wyłącznie przez swoje oficjalne kanały, takie jak: orlen.pl, orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych.

Zgłaszanie oszustów 

Koncern w swoim komunikacie prosi również o zachowanie szczególnej ostrożności i nieklikanie linków z niesprawdzonego źródła. Zarazem dodaje, żeby zgłaszać wszystkie fałszywe ogłoszenia i próby oszustw na adres media@orlen.pl lub do właściwych organów ścigania.

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo