Rosjanie prezentowali na forum militarnym możliwości bojowe nowego wozu piechoty K-17 "Boomerang". Źródło: Ukrainian Military YouTube
Rosjanie prezentowali na forum militarnym możliwości bojowe nowego wozu piechoty K-17 "Boomerang". Źródło: Ukrainian Military YouTube

Miał być popis możliwości nowego pojazdu Rosjan. Skończyło się na kompromitacji

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Rosjanie prezentowali na forum militarnym możliwości bojowe nowego wozu piechoty K-17 "Boomerang". Pokaz okazał się jednak wpadką. Okazało się, że obsługujący maszynę żołnierze są niekompetentni, ponieważ dwukrotnie nie trafili pociskiem we wskazany cel.

W rosyjskiej Kubince 15 sierpnia rozpoczęło się 8. Międzynarodowe Forum Wojskowo-Techniczne "Armija-2022", na którym prezentowane są osiągnięcia rosyjskiego przemysłu obronnego.

Imprezę otworzył prezydent Rosji Władimir Putin, który zachwalał rosyjski przemysł wojskowy. Nie zabrakło w jego przemówieniu również mowy o Ukrainie. 

— Nasi żołnierze wraz z bojownikami Donbasu honorowo wypełniają swój obowiązek, walcząc za Rosję, o spokojne życie w Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej, wyraźnie wypełniając wszystkie postawione zadania — krok po kroku, wyzwalając ziemię Donbasu – powiedział. 

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na pokazanie tego, co stworzyła rosyjska "myśl techniczna".

Rosyjski wóz nie trafia do celu 

Wczoraj na YouTube pojawił się film z prezentacji nowego wozu piechoty K-17 "Boomerang". Pojazd miał za zadanie trafić do wyznaczonego celu. Jednak coś poszło nie tak. 

Na wideo widzimy, jak dwa wystrzelone pociski nie trafiają jednak do celu. Nie wiadomo czy winą był kierowca, czy też zawiódł pojazd, który korzystał podczas pokazu z kierowanych laserowo pocisków przeciwpancernych 9M133 Kornet.

K-17 "Boomerang" 

K-17 "Boomerang" to najnowsza wersja wozu bojowego w układzie 8x8. Pojazd został opracowany przez rosyjską firmę WPK (Wojenno-Promyszlejnnaja Kompanija). Po raz pierwszy zaprezentowano go publiczności podczas parady w 2015 r. Za produkcję K-17 odpowiada Arzamaska Fabryka Maszyn.

Pojazd wyposażony jest w jedno działo 30 mm, jeden współosiowy karabin maszynowy 7,62 mm oraz 4 wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych Kornet. Maksymalny zasięg rażenia rakiet wynosi 10 tys. m.

Bumerang może przewozić łącznie 10 żołnierzy, w tym kierowcę, dowódcę, strzelca i 7 żołnierzy piechoty. A jego maksymalna prędkość to 100 km/h. 

Dodajmy, że K-17 jest przeznaczony do zwalczania mobilnych i stacjonarnych celów naziemnych, bezzałogowych statków powietrznych, nisko latających samolotów i śmigłowców. 

MP

Czytaj dalej: Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj27 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka