"Upiorna myśl" Tuska rozgrzała sieć. Internauci podzieleni

Internauci komentują wypowiedź Donalda Tuska, w której stwierdził, że "demotywuje go świadomość, że będzie musiał kandydować". (fot. PAP)
Internauci komentują wypowiedź Donalda Tuska, w której stwierdził, że "demotywuje go świadomość, że będzie musiał kandydować". (fot. PAP)
W piątkowy poranek Donald Tusk udzielił wywiadu stacji TVN24. Przed emisją rozmowy doszło jednak do wpadki. Lider PO w pewnym momencie stwierdził, że "demotywuje go świadomość, że będzie musiał kandydować". Dodał, że wizja zasiadania w Sejmie jest dla niego "upiorna". Teraz nie milkną echa po słowach Tuska, a internauci cały czas komentują słowa byłego premiera.

Tusk krytykowany za "upiorne myśli"

Wypowiedź Donalda Tuska wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych. Wiele osób nie szczędziła bezpośrednich słów krytyki wobec lidera PO.

— Idź Pan lepiej na emeryturę panie Donald Tusk. Bez upiornych myśli i z poczuciem ulgi dla Polaków — napisał na Twitterze poseł PiS Filip Kaczyński.

— Swoją drogą pewność Tuska, że trafi do Sejmu zadziwia. Zapomniał chyba że tym razem to nie będzie decyzja Angeli Merkel tylko Polaków i że nikt z nas nie może być pewien swojego mandatu aż do dnia ogłoszenia wyników — dodał poseł we wpisie zamieszczonym w sobotę na Twitterze.

Wypowiedź Tuska skomentowała również Małgorzata Jacyna-Witt.

— To, czego się wszyscy domyślali, zostało jasno przez Donalda Tuska wyartykułowane. Po salonach brukselskich taka, za przeproszeniem, Wiejska?... — napisała (pisownia oryginalna).

— Po co zasiadać w ławach na Wiejskiej w Kancelarii Sejmu, skoro można podawać płaszcze i marynarki w szatni w PE? — pisze jedna z internautek.

Jeden z internautów oburzony słowami Donalda Tuska stwierdził, że "nas*ał sobie w papierach".

— Jak PISowcy i TVP Info mówiło ,że Donald wrócił, bo mu Niemcy kazali to opozycja oburzona, że to szczucie etc., a wczoraj on sam potwierdził, że na samą myśl o powrocie na Wiejską ma upiorne myśli. Zresztą mnie to nie dziwi.Przecież dla niego Polskość to nienormalność — skomentował na Twitterze jeden z internautów.


Internauci bronią szefa PO

Wśród osób broniących Donalda Tuska znalazła się m. in. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która stwierdziła, że lider PO "najlepiej w Polsce wie, jak znieść falę hejtu".

— Donald Tusk najlepiej w Polsce wie jak znieść falę hejtu. Panie premierze, dziękuję za wsparcie — napisała.

Z kolei Tomasz Stanisławski twierdzi, że "nie dziwi się" słowom Tuska.

— Zupełnie się nie dziwię, że pan Premier Donald Tusk nie chce siedzieć ławach poselskich z PiSowską mafią. To jest rzeczywiście upiorna myśl, żeby znosić obecność flejtucha z Żoliborza — napisał na Twitterze.

— Ja rozumiem Tuska, że ma takie odczucia, iż powrót na Wiejską ma coś z upiorności: debaty po nocach, anulująca kiedy chce Witek, chamstwo PiS, upiorny Kaczyński, o Terleckim nie wspomnę… bylejakość legislacyjna, intrygi i korupcja. Koszmar z ulicy Wiejskiej. Mimo tego, wraca — napisała jedna z Internautek, broniąc postawę lidera PO.

Jedna z użytkowniczek Twittera uważa, odnosząc się do opisywanej sytuacji, że "skala ataku na Donalda Tuska pokazuje, jak bardzo Zjednoczona Prawica się go boi".

— Skala ataku na Donalda Tuska pokazuje jak bardzo ZJEP się Go boi. Nie znam polityka w Polsce, który byłby w stanie wytrzymać tak zmasowany atak. Pomóżmy Donaldowi Tuskowi przetrwać to wszystko i wygrać z tymi hienami. Jego wygrana to nasza wolność — czytamy.

— Codziennie, 7 dni w tygodniu, bez wytchnienia cały aparat polskiego państwa jest nastawiony na plucie na Donalda Tuska. Codziennie ten człowiek jest obrażany, szkalowany, zaszczuwany. Ja, ale i wielu moich rodaków jesteśmy z Panem Donaldem Tuskiem w tych trudnych chwilach — pisze jeden z użytkowników.

Na Twitterze pojawiła się też opinia internauty, który twierdzi, że rząd PiS "zarzucił wszelką pracę i skoncentrował się wyłącznie na Tusku".

—Rząd PiS przerażony rosnącym poparciem dla Donalda Tuska, zarzucił wszelką pracę i skoncentrował się włącznie na nim. Plus propaganda, która oprócz pisania paszkwili o Tusku, nie zajmuje się niczym innym. Ale się boją, spać nie mogą po nocach — czytamy.

— Donald Tusk miał rację mówiąc że perspektywa bycia posłem jest obrzydliwa. Siedzieć i musieć pracować w jednym pomieszczeniu z prostakami, wulgarnymi chamami, złodziejami i przestępcami z PiS i SP, to odrażająca perspektywa. I jeszcze ta ruska Konfederacja — pisze jeden z internautów.



RB

Czytaj dalej:

Lotnisko w Soczi stanęło w płomieniach. Nagranie robi wrażenie

Rakiety w obwodzie kaliningradzkim. Jest stanowisko polskiego MON

Odwołany dyrektor Instytutu Strat Wojennych. Nieoficjalnie: wielki spór z posłem PiS

Tuleya ma dość, składa wniosek do prokuratury. Uważa, że był ofiarą mobbingu

Nie tylko Odra. Widok śniętych ryb zszokował wędkarzy

Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka