Dziennikarz TVP Info Miłosz Kłeczek nie został wpuszczony na Campus Polska Przyszłości. (fot. PAP)
Dziennikarz TVP Info Miłosz Kłeczek nie został wpuszczony na Campus Polska Przyszłości. (fot. PAP)

Dziennikarz TVP INFO z zakazem wstępu na Campus. Trzaskowski i Nitras wyjaśniają, dlaczego

Redakcja Redakcja Campus Polska Przyszłości Obserwuj temat Obserwuj notkę 79
W Olsztynie odbywa się Campus Polska Przyszłości, którego inicjatorem jest Rafał Trzaskowski. W wydarzeniu bierze udział ponad 1300 młodych osób, 400 prelegentów oraz wielu parlamentarzystów z różnych partii. Na miejscu odbywają się m. in. debaty, panele oraz dyskusje. Jak się okazuje, na imprezę nie wpuszczono jednego z reporterów TVP Info, o czym informował sam prezydent Warszawy oraz Sławomir Nitras.

Campus Polska Prrzyszłości, w którym udział bierze ponad 1300 młodych osób, zainaugurowała debata z udziałem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego, podczas której dyplomata zapewnił o zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych w Europie, pomimo napięć na Pacyfiku. 

Dziennikarz TVP Info nie dostał akredytacji

Akredytacji na to wydarzenie nie otrzymał dziennikarz TVP INFO Miłosz Kłeczek. Oprócz relacjonowania wydarzeń w Sejmie, Kłeczek jest gospodarzem programu publicystycznego "Woronicza 17" z udziałem polityków.

Sławomir Nitras z Koalicji Obywatelskiej, w rozmowie z Wirtualną Polską wytłumaczył, dlaczego dziennikarzowi nie pozwolono wejść na wydarzenie.

— Jeden tylko dziennikarz nie dostał akredytacji, bo mamy wątpliwości, co do jego uczciwości. Chodzi o pana Miłosza Kłeczka. To jest zadymiarz i prowokator. Człowiek, który robi rozróby — mówił Nitras.

Sprawę skomentował również sam Rafał Trzaskowski.

— Ten pan biłby nas pewnie po głowie mikrofonem — skwitował prezydent Warszawy.

Kłeczek komentuje sprawę

Do sprawy odniósł się sam dziennikarz. Na Twitterze opublikował wpis, w którym sugeruje, że wcale nie chciał on wziąć udziału w Campusie.

— Panowie Trzaskowski i Nitras chwalą się w mediach, że zablokowali mój udział w nijakim campusie…skąd pomysł, że chciałbym w tym uczestniczyć ? Może to był test, jak realizujecie swój postulat 'wolne media'. Test oblany — napisał Kłeczek (pisownia oryginalna).RB

Polecamy:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj79 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka