Waszczykowski odpowiada na zdjęcie Brzezinskiego. Źródło: commons.wikimedia.org, CC0
Waszczykowski odpowiada na zdjęcie Brzezinskiego. Źródło: commons.wikimedia.org, CC0

Brzezinski na spotkaniu z organizacjami sędziowskimi. Wielka afera, zarzuty i atak

Redakcja Redakcja Sądownictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 113
Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z przedstawicielami organizacji sędziowskich. Wpis nie spodobał się europosłowi PiS Witoldowi Waszczykowskiemu, który zapytał go, czy "Pan też chce obalić polski rząd?".

Brzezinski fotografuje się z członkami "Iustitia" 

Mark Brzezinski na Twitterze opublikował zdjęcie z przedstawicielami organizacji sędziowskich. Na fotografii byli m.in. członkowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Organizacja ta słynie z krytyki obecnie rządzących i przeprowadzanych zmian w sądownictwie.

"Praworządność i przejrzystość prawa są fundamentem silnych demokracji. Są też kluczem do pozyskiwania zagranicznych inwestycji i rozwoju gospodarczego. Rozmawiałem dziś o tym z przedstawicielami stowarzyszeń sędziów i prokuratorów" – napisał Brzezinski. 

Waszczykowski: Pan też chce obalić polski rząd? 

Opublikowane zdjęcie nie spodobał się europosłowi Prawa i Sprawiedliwości Witoldowi Waszczykowskiemu, który swoją opinią również podzielił się na Twitterze. 

"Pan ambasador USA w Polsce spotkał się ze środowiskami prawników, którzy prowadzą polityczną akcję przeciw polskiemu rządowi. Nie działają na rzecz praworządności! Chcą pomóc obalić demokratycznie wybrany rząd. Pan też chce obalić polski rząd???" – zapytał Waszczykowski.

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj113 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo