Masakra w USA. Znaleziono ciała pięciu osób - w tym dzieci

Strzelanina w USA. Źródło: flickr.com/FED
Strzelanina w USA. Źródło: flickr.com/FED
W garażu dużego dwupiętrowego domu w Elk Mills, w stanie Maryland w USA znaleziono w piątek ciała pięciu zastrzelonych osób. Wśród ofiar było troje dzieci.

Strzelanina w USA

Według lokalnych władz o strzelaninie zaalarmował telefonicznie niewymieniony z nazwiska mężczyzna. Doszło do niej w odległości 97 km od Baltimore, na obszarze, gdzie ulice z domami przeplatane są terenami zalesionymi.

Szeryf hrabstwa Cecil, Scott Adams powiedział, że wśród ofiar byli mężczyzna, kobieta i troje dzieci, uczęszczających do piątej, siódmej i ósmej klasy. Nie podał ich tożsamości.

- To przerażający dzień, należy docenić modlitwy wszystkich. (…) Każda strata (ludzi) jest straszna, ale, aż tak wielka nie jest powszechną rzeczą, a z pewnością nie tutaj, w hrabstwie Cecil. To jest tragiczne i okropne. Upłynie dużo czasu, zanim dotrze to do świadomości ludzi – ocenił Adams. 


Zbrodnia rodzinna? 

Jak poinformowała AP funkcjonariusze organów ścigania w garażu przyległym do budynku znaleźli obok martwego mężczyzny półautomatyczny pistolet. Ciała zabitych były w różnych miejscach.

Szeryf odmówił odpowiedzi na pytania o motyw przestępstwa. Powiadomił jedynie, że nie ma zagrożenia dla społeczności. Władze zgodnie z obowiązującymi przepisami zarządziły w czterech pobliskich szkołach podwyższony stan gotowości.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka