„Championerzy”, turniej organizowany przezFundację Druga Droga Mistrza, to rywalizacja dedykowana dla szkół podstawowych.
„Championerzy”, turniej organizowany przezFundację Druga Droga Mistrza, to rywalizacja dedykowana dla szkół podstawowych.

Championem może być każdy z Was!

Redakcja Redakcja Championerzy Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Śledzicie zmagania wielkich sportowych mistrzów, a może wolicie zagadki wiedzowe, w których czujecie się jak ryba w wodzie? Teraz możecie to połączyć. Mamy projekt specjalnie dla Was. Nadchodzą „Championerzy”, którego partnerem jest Salon24.

„Championerzy” to rywalizacja dedykowana dla szkół podstawowych. Każda szkoła może wystawić reprezentację składającą się z 10 osób: 5 osób w zespole sportowym i 5 osób w zespole wiedzowym. Zawody będą przeprowadzone 2-etapowo. W pierwszym etapie reprezentanci poszczególnych szkół będą rywalizować w zawodach sportowych, w drugim w quizie wiedzowym.

Etap sportowy

I etap sportowy - w tej części biorą udział wszystkie zespoły, liczące po 5 osób każdy. Turniej przeprowadzany jest w ramach rywalizacji sportowej. Każdy zespół wykonuje następujące zadania:

  • rzut wolny do kosza na czas (ćwiczenie z puli gier zespołowych),
  • bieg po kopercie na czas (ćwiczenie szybkościowo- koordynacyjne),
  • przechodzenie przez szarfę (ćwiczenie gimnastyczno-sprawnościowe),
  • skok w dal z miejsca (ćwiczenie koordynacyjno-siłowe),
  • odbijanie na rakietką piłki do tenisa stołowego (ćwiczenie koordynacyjno-sprawnościowe)

Na zakończenie tej części ustala się kolejność końcową w każdej konkurencji i tabelę tego etapu zawodów.

Etap wiedzowy

II etap wiedzowy - w tej części zostanie przeprowadzonych 5 rund pytań zadawanych dla każdego zespołu (czas na odpowiedź to 30 sekund); odpowiada kapitan zespołu i jego odpowiedź uznajemy za ostateczną. Zespół może wybrać stopień trudności pytania mając do wyboru pytanie za 1,2 lub 3 punkty i tę wartość deklaruje przed zadaniem pytania. Za prawidłową odpowiedź przyznawana jest zadeklarowana przez drużynę liczba punktów, odpowiedź nieprawidłowa powoduje brak punktów. Istnieje jednorazowa możliwość skorzystania z podpowiedzi nauczyciela WF-u w całym cyklu 5 pytań. To drużyny decyzją w którym momencie i czy w ogóle będą korzystać z pomocy nauczyciela

Zespoły reprezentujące szkoły odpowiadają w kolejności odwrotnej do zajętego miejsca po części sportowej.

Turniej Championerzy. Gdzie i kiedy?

Podczas 4 turniejów, rozegranych w Ostrołęce (24.10), Legnicy (28.10), Toruniu (25.11) oraz Warszawie (9.11), uczestnicy walczyć będą o cenne nagrody dla siebie, ale także dla swoich szkół. Partner akcji - firma KGHM - ufundowała dla 3 najlepszych szkół czeki w wysokości 5000 zł - za I miejsce, 3000 zł za II miejsce oraz 2000 zł za III miejsce. Jest więc zatem o co walczyć.

image

- To, co przyświeca idei fundacji Druga Droga Mistrza to integracja dzieciaków i zachęcanie ich do aktywności. Pamiętam, jak w szkole zawsze były dwie grupy - tych, co to najchętniej udzielali się na wf-ie i tych, którzy woleli błyszczeć wiedzą. Tym projektem chcieliśmy pokazać, że można łączyć i obie te dziedziny się ze sobą przenikają. Dziękujemy naszym partnerom - Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz firmie KGHM, bez których realizacja Championerów nie byłaby możliwa. Mamy nadzieję, że młodzież będzie się dobrze bawić - w końcu to oni są przyszłymi mistrzami - powiedział prezes fundacji Druga Droga Mistrza - siatkarz Witold Roman.imageOrganizatorem CHAMPIONERÓW jest fundacja Druga Droga Mistrza, a projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerami projektu są: Ministerstwa Sportu i Turystyki, KGHM, TVP Sport oraz Salon24.

Czytaj dalej: 


Komentarze

Inne tematy w dziale Sport