Donald Tusk na konferencji prasowej w Radomiu. (fot. PAP)
Donald Tusk na konferencji prasowej w Radomiu. (fot. PAP)

Tusk: Wstydzę się za Morawieckiego. Takie zachowanie jest "niegodne premiera"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 144
Donald Tusk w środę przebywa w Radomiu, gdzie zorganizowano konferencję prasową. Szef PO wspominał o "900-procentowych podwyżkach cen za prąd". Odniósł się także do orędzia Władimira Putina i filmu na jego temat opublikowanego we wtorek przez PiS. Na koniec doszło również do incydentu z udziałem jednego z mężczyzn słuchających wypowiedzi Tuska.

"Nie kłam Donald"

Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Radomiu zapytany został m. in. o film opublikowany we wtorek przez PiS, który nosi tytuł "Nie kłam Donald". Szef PO odparł, że nie ma czasu na "oglądanie produkcji filmowych Mateusza Morawieckiego".

— A on jako premier w takich czasach ma kiedy oglądać i produkować filmiki — powiedział Tusk. Dodał, że takie zachowanie jest "niegodne premiera" i przypomniał, że Morawiecki był jego doradcą, za którego "teraz się wstydzi".

Ogromne ceny prądu

Lider Platformy Obywatelskiej wypowiedział się także o wzrastających cenach prądu.

— Przyjechałem dzisiaj do Radomia uderzony informacją o skali podwyżek cen prądu dla miasta, która obiegła cały kraj. Zbieramy te informacje, bo wiemy, że od tego zależy zdrowie i elementarny komfort tysięcy mieszkańców polskich miejscowości — powiedział Tusk.

— Są takie miejsca, a Radom jest na tej mapie bardzo dramatycznym punktem, bo mówimy tu, licząc wszystkie elementy tej podwyżki, aż o 900 proc. więcej za prąd, niż w zeszłym roku — dodał.

Tusk o orędziu Putina

Donald Tusk skomentował również środowe orędzie Władimira Putina, w którym mówił o referendach w czterech okupowanych obwodach Ukrainy oraz ogłosił "częściową mobilizację".

— Zapowiedź tzw. referendów ma oznaczać, że Rosja otworzy sobie możliwość ataków wszystkimi siłami, w tym bronią nuklearną, gdyż uzna, że to Ukraina zajmuje tereny rosyjskie — stwierdził Tusk.

— Rosja pręży muskuły i pokazuje, że jest zdeterminowana. Szantażują, że użyją broni nuklearnej, jeśli Ukrainie się nie podda — mówił szef PO.

— Im bardziej brutalne zapowiedzi dla świata i Ukrainy ma Putin, tym bardziej powinniśmy być solidarni — ocenił Tusk.

Tusk "załatwił" pieniądze z UE?

Podczas przemówienia Tuska jedna z obecnych osób odpowiedziała na jego słowa o tym, że "załatwił Polsce" pieniądze z UE. Mężczyzna ironiczne krzyczał w stronę szefa PO.

— Obiecywał pan: pojadę do Brukseli i załatwię! Załatwił pan?! — mówił mężczyzna. Szef PO odparł, że "pojechał i załatwił", tylko teraz trzeba je wziąć.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka