Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 32-letniego Igora Smitha, za którym mokotowski sąd wydał list gończy. (fot. Flickr/Policja/KRP VI)
Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 32-letniego Igora Smitha, za którym mokotowski sąd wydał list gończy. (fot. Flickr/Policja/KRP VI)

Strzelanina w Warszawie. 32-latek potrącił funkcjonariusza, policja prosi o pomoc

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
W nocy na Targówku w Warszawie doszło do strzelaniny. Policjanci chcieli zatrzymać poszukiwanego listem gończym Igora Smitha, który próbując uciec samochodem potrącił jednego z funkcjonariuszy. Drugi z nich oddał cztery strzały w kierunku pojazdu. Policja informuje, że trwają poszukiwania mężczyzny.

Strzelanina na Targówku

Kryminalni szukają na Targówku 32-letniego Igora Smitha, za którym mokotowski sąd wystawił list gończy. Mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności w związku z oszustwami, jakich się dopuścił.

W czwartkową noc policjanci z wydziału kryminalnego obecni byli w rejonie ulicy Kondratowicza, gdzie miał ukrywać się Smith. Poszukiwany uciekł przed funkcjonariuszami do samochodu oraz próbował przejechać jednego z nich.

— Drugi funkcjonariusz oddał cztery strzały w kierunku pojazdu — przekazała kom. Paulina Onyszko z komendy na Targówku. Dodała, że "na szczęście policjantom nic się nie stało".

Poszukiwanemu 32-latkowi udało się uciec. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

List gończy za Igorem Smithem

Poszukiwany to Igor Smith, urodzony 6 lutego 1990 roku. Jego ostatni znany adres zamieszkania mieści się przy pul Krasnobrodzkiej 15. Mężczyzna jest średniego wzrostu, o ciemnej karnacji i krótko ostrzyżonych włosach. Ma muskularną sylwetkę i liczne tatuaże na całym ciele.

Funkcjonariusze przekazali, że jest on ścigany listem gończym, który wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa. Smith ma do odbycia karę dwóch lat pozbawienia wolności za oszustwa (art. 286 kk.). Poszukiwania mężczyzny trwają od 21 czerwca.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy znają miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt pod numerem telefonu 47 723-87-50, 47 723-81-71 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres e-mail: kp-targowek.poszukiwani@ksp.policja.gov.pl.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo