Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow spotkał się z Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Watykanu. (fot. PAP/EPA)
Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow spotkał się z Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Watykanu. (fot. PAP/EPA)

Ławrow spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Portal Vatican News poinformował, że w Nowym Jorku szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow spotkał się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolinem. Rozmawiali oni na marginesie obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Papież Franciszek: Zawsze trzeba prowadzić dialog

Czwartkowe spotkanie Parolina i Ławrowa było pierwszym od początku wojny w Ukrainie. 

Vatican News informując o tej rozmowie przywołał słowa papieża Franciszka, którzy podczas konferencji prasowej 15 września, w drodze powrotnej z Kazachstanu do Rzymu oznajmił, że zawsze trzeba prowadzić dialog, ponieważ "jest możliwość, że dzięki niemu zmieni się tok rzeczy".

Spotkanie Ławrowa i Parolina

Watykański portal podkreślił, że papież powtórzył wówczas jaki jest zazwyczaj kierunek dyplomacji Stolicy Apostolskiej, zwłaszcza zaś w miesiącach wojny na Ukrainie.

— To kierunek, jakim podążają wszyscy współpracownicy Franciszka poczynając od sekretarza stanu, który na marginesie sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku spotkał się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem — informuje Vatican News.

Papież pojedzie do Kijowa i do Moskwy?

Papież Franciszek, opowiadający się także za dialogiem z "agresorem", jak ujął to podczas konferencji prasowej w samolocie, deklarował wcześniej chęć udania się na rozmowy zarówno do Kijowa, jak i do Moskwy.


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka