Terlecki nie gryzł się w język. Mówił o zmianie premiera i dymisji Dworczyka

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (L) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (P) na sali plenarnej podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie. fot. Radek Pietruszka/PAP
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (L) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński (P) na sali plenarnej podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie. fot. Radek Pietruszka/PAP
"Nie będzie oczywiście zmiany premiera" - powiedział w czwartek wieczorem wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki: zmiany na stanowisku premiera nie będzie

"Pytanie, które rozumiem jest najważniejszym pytaniem wieczoru. Nie będzie oczywiście zmiany premiera" - powiedział Terlecki na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Pułtusku (woj. mazowieckie).

Politycy PiS byli także pytani po czwartkowym posiedzeniu, czy będzie zmiana na stanowisku szefa KPRM, o której donosiło wiele mediów.

Czytaj: Media donoszą o dymisji w rządzie. Jest oficjalne stanowisko, rzecznik mówi wprost

"Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną to muszą się liczyć ze zmianą" - mówił szef klubu PiS wicemarszałek Sejmu.

Terlecki: Dworczyk złożył albo złoży dymisję

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: "Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji". Po chwili doprecyzował: "Złożył albo złoży w najbliższym czasie".

Dopytywany, czy dymisja Dworczyka byłą warunkiem Solidarnej Polski poparcia wydłużenia kadencji samorządów, Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Dworczyka. 

W ostatnim czasie media informowały, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem oraz że w niedługim czasie może dojść do zmian w rządzie, łącznie z ewentualną wymianą premiera.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka