Zełenski nie wytrzymał po wpisach Muska, zadał mocne pytanie. Miedwiediew reaguje

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy. Fot. Wikimedia Commons
Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy. Fot. Wikimedia Commons
Elon Musk wyraźnie zachęcał Ukrainę do poddania Rosji Krymu i zawarcia ugody na warunkach Rosji. Wpisy wraz z sondą miliardera poruszyły światową opinię publiczną i najważniejszych polityków ukraińskich, bo dotąd nie było wątpliwości, kogo wspiera miliarder. Wołodymyr Zełenski zasugerował w swojej sondzie, iż nie jest to jasne. Swoje "trzy grosze" wtrącił też były prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew.

Elon Musk zaproponował referendum na okupowanych terenach przez Rosję pod nadzorem ONZ. Mieszkańcy Donbasu mieliby sami wypowiedzieć się, do którego państwa chcą przynależeć. Poza tym, Kijów miałby oddać Krym oraz porzucić ambicje przystąpienia do NATO. Bo tak należy rozumieć "status neutralny", o którym pisał w poniedziałek Musk.

W zamian za to, Rosja opuści tereny Ukrainy i zakończy się wojna. Następnie zapytał internautów, czy popierają taki plan. Jeden z najbogatszych ludzi świata podkreślił, że inaczej w wojnie totalnej umrze wielu ludzi, a obrońcy kraju nie mają szans pokonać znacznie większej ludnościowo Rosji. 

Musk proponuje warunki pokoju Ukraina-Rosja. Ukraiński dyplomata odpowiada: "Spier..."

Sonda Zełenskiego

Propozycja oburzyła ukraińskie władze, przekonane dotąd o tym, że właściciel Tesli stoi po ich stronie. Głos zabrał nawet prezydent Wołodymyr Zełenski, który szczególnie na początku rosyjskiej inwazji pozostawał w kontakcie z Muskiem.

Miliarder użycza Ukrainie sieć internetową Starlink do prowadzenia działań na froncie. W marcu krezus finansowy rzucił wyzwanie Władimirowi Putinowi: "Wyzywam Putina do walki wręcz, stawką jest Ukraina" - proponował. Stał się jednym z największych wrogów Moskwy na świecie, ale teraz coś wyraźnie się zmieniło. 

- Którego Elona Muska wolą, tego który popiera Ukrainę, czy tego który popiera Rosję? - zapytał Zełenski, dorzucając swoją sondę. 

- Nadal bardzo popieram Ukrainę, ale jestem przekonany, że masowa eskalacja wojny wyrządzi Ukrainie i być może światu wielką krzywdę - odparł Zełenskiemu Musk. 


Andriej Melnyk, ambasador w Niemczech, zachęcał do bojkotu Tesli, wypowiadając się w nieparlamentarnych słowach. - Moja dyplomatyczna odpowiedź (dla Muska), to spier...". 

Rosja wystrzeli "broń zagłady"? Wywiad NATO ostrzega przed supertorpedą

Miedwiediew reaguje na wpis Muska 

Sytuację wyraźnego konfliktu na linii Musk-Kijów postanowił wykorzystać Dmitrij Miedwiediew, często aktywny w mediach społecznościowych. - Wyrazy uznania dla Elona Muska. Tajny agent został zdemaskowany. Zasługuje szybko na nową rangę. Zakładam, że w następnym wpisie na Twitterze przyzna, że Ukraina to sztuczne państwo - kpił wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. 

Internet podzielony po śmierci Jerzego Urbana. Nie brakuje mocnych komentarzy


GW


Lubię to! Skomentuj63 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka