W sieci trwa akcja przejęcia Kaliningradu przez Czechy. Źródło: Twitter
W sieci trwa akcja przejęcia Kaliningradu przez Czechy. Źródło: Twitter

Czesi przejęli Kaliningrad w wyniku "uczciwego referendum". Najśmieszniejsze memy

Redakcja Redakcja Humor Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Od kilku dni w internecie trwa akcja "przejęcia Kaliningradu". W wyniku "uczciwego referendum", takiego jak te na Ukrainie ponad 97,9 proc. mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się połączyć z Czechami i zmienić nazwę miasta na Královec. "W pełni popieram aneksję obwodu kaliningradzkiego przez Republikę Czeską” – możemy przeczytać na fałszywym koncie Joe Bidena.

Pod koniec września odbyły się na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy pseudoreferenda. Wyniki, które oczywiście były sfałszowane, zostały uznane tylko przez Kreml. Władimir Putin podpisał w środę federalne ustawy konstytucyjne o przyjęciu nowych terytoriów w skład Rosji i utworzeniu nowych podmiotów Federacji. Kraje Zachodu zapowiedziały, że nie uznają rezultatów tych głosowań.

Czesi przejmują Kaliningrad 

W odpowiedzi na rosyjskie referenda, jeden z polskich internautów stworzył mapkę, na której zaznaczono, że Kaliningrad należy do Polski i Czech. Jego wpis udostępnił nawet czeski europoseł Tomáš Zdechovský, który podpisał grafikę: "I jak tu nie kochać Polaków :)".

Powstało specjalne internetowe referendum, w którym 97,9 proc. głosujących opowiedziało się za aneksją Kaliningradu do terytorium Czech. 

Internauci na tym nie poprzestali i stworzyli na Twitterze oficjalne konto "nowego terytorium". "Witamy na oficjalnym profilu Královca". Po udanym referendum 97,9 proc. mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się połączyć z Czechami i zmienić nazwę Kaliningradu na Královec" - czytamy.

Udanego wyniku referendum pogratulowało z kolei fałszywe konto na Twitterze Joe Bidena. "W pełni popieram aneksję obwodu kaliningradzkiego przez Republikę Czeską" – napisał autor mema ,dodając fotografię Joe Bidena z szefem MSZ Czech Janem Lipavským.

Pogoda w czeskim Kaliningradzie 

Akcja "przejęcia" Kaliningradu przez Czechy od kilku dni w sieci trwa w najlepsze. Powstaje wiele memów, które mają na celu przede wszystkim zdenerwować Rosjan, ale także pokazać, jak zakłamane były referenda na Ukrainie. 

Hitem są zdjęcia z czeskiego wydania pogody oraz "niezwyciężonej czeskiej marynarki wojennej". 

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości