Jaśkowiak wyzywa Czarnka na ring: "Urwałbym mu głowę". Jest reakcja szefa MEiN

Czarnek odpowiedział Jaśkowiakowi. Źródło: commons.wikimedia.org, PAP
Czarnek odpowiedział Jaśkowiakowi. Źródło: commons.wikimedia.org, PAP
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zachował się wyzywająco wobec Przemysława Czarnka. Powiedział na antenie Polsatu, że szef MEiN jest "jest utyty i gruby". Dodał również, że "urwałby mu głowę", gdyby stanęli na przeciw siebie w ringu. Na odpowiedź Czarnka nie trzeba było długo czekać.

Jaśkowiak: na ringu urwałbym Czarnkowi głowę 

Jacek Jaśkowiak był gościem w Polsat News w programie "Gość Wydarzeń". Prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał prezydenta Poznania o słowa ministra Przemysława Czarnka: "Panie Trzaskowski, panie Jaśkowiak, jeśli nie będziecie rozkradać pieniędzy, które wam przekazujemy, to na pewno będziecie mieć pieniądze na ogrzewanie i prąd".

–Ta wypowiedź jest bulwersująca i zastanawiamy się, czy nie skierować tego do sądu, bo takie słowa nie powinny paść – powiedział Jaśkowiak. 

Prowadzący zaproponował również Jaśkowiakowi ewentualny pojedynek z Czarnkiem "w studiu telewizyjnym lub na ringu".

– Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę, widać, jaki on jest utyty i gruby. Naprawdę panie Czarnek, jak pan chce, w każdej chwili mogę przyjechać do Warszawy na ile rund pan chce. Założę się, że pan nie wytrzyma – stwierdził prezydent Poznania. 

Czarnek odpowiada Jaśkowiakowi 

Przemysław Czarnek nie czekał długo z odpowiedzią na słowa Jacka Jaśkowiaka. Szef MEiN opublikował odpowiedź na swoim Twitterze. Stwierdził, że jest zbyt dobrze wychowany, by odpowiadał w stylu prezydenta Poznania.

Jacek Jaśkowiak odpowiadał też między innymi na pytanie, czy miasto Poznań zaangażuje się w dystrybucję węgla. Jak mówił miasto nie ma takich kompetencji, ani sprzętu. "Nie zapakuję przecież swoich urzędników do ciężarówek, bo nie mają uprawnień" - podkreślił. "Wicepremier Sasin swoją wypowiedzią obnażył swój brak kompetencji" - dodał.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka