Czarnek odpowiedział Jaśkowiakowi. Źródło: commons.wikimedia.org, PAP
Czarnek odpowiedział Jaśkowiakowi. Źródło: commons.wikimedia.org, PAP

Jaśkowiak wyzywa Czarnka na ring: "Urwałbym mu głowę". Jest reakcja szefa MEiN

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zachował się wyzywająco wobec Przemysława Czarnka. Powiedział na antenie Polsatu, że szef MEiN jest "jest utyty i gruby". Dodał również, że "urwałby mu głowę", gdyby stanęli na przeciw siebie w ringu. Na odpowiedź Czarnka nie trzeba było długo czekać.

Jaśkowiak: na ringu urwałbym Czarnkowi głowę 

Jacek Jaśkowiak był gościem w Polsat News w programie "Gość Wydarzeń". Prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał prezydenta Poznania o słowa ministra Przemysława Czarnka: "Panie Trzaskowski, panie Jaśkowiak, jeśli nie będziecie rozkradać pieniędzy, które wam przekazujemy, to na pewno będziecie mieć pieniądze na ogrzewanie i prąd".

–Ta wypowiedź jest bulwersująca i zastanawiamy się, czy nie skierować tego do sądu, bo takie słowa nie powinny paść – powiedział Jaśkowiak. 

Prowadzący zaproponował również Jaśkowiakowi ewentualny pojedynek z Czarnkiem "w studiu telewizyjnym lub na ringu".

– Na ringu urwałbym Czarnkowi głowę, widać, jaki on jest utyty i gruby. Naprawdę panie Czarnek, jak pan chce, w każdej chwili mogę przyjechać do Warszawy na ile rund pan chce. Założę się, że pan nie wytrzyma – stwierdził prezydent Poznania. 

Czarnek odpowiada Jaśkowiakowi 

Przemysław Czarnek nie czekał długo z odpowiedzią na słowa Jacka Jaśkowiaka. Szef MEiN opublikował odpowiedź na swoim Twitterze. Stwierdził, że jest zbyt dobrze wychowany, by odpowiadał w stylu prezydenta Poznania.

Jacek Jaśkowiak odpowiadał też między innymi na pytanie, czy miasto Poznań zaangażuje się w dystrybucję węgla. Jak mówił miasto nie ma takich kompetencji, ani sprzętu. "Nie zapakuję przecież swoich urzędników do ciężarówek, bo nie mają uprawnień" - podkreślił. "Wicepremier Sasin swoją wypowiedzią obnażył swój brak kompetencji" - dodał.

MP

Czytaj dalej: Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka