Awantura o film z granicy polsko-białoruskiej. "Nietoperz z Podlasia" wisiał głową w dół

Zdjęcia przedstawiające cudzoziemca wiszącego na ogrodzeniu, fot. Twitter
Zdjęcia przedstawiające cudzoziemca wiszącego na ogrodzeniu, fot. Twitter
W sieci pojawił się filmik przedstawiający imigranta wiszącego na granicznym ogrodzeniu głową w dół. Mężczyzna w pewnym momencie spadł, co spotkało się ze śmiechem i wulgarnymi komentarzami nagrywających. Nagranie budzi sporo emocji.

"Nietoperz z Podlasia"

Film został zatytułowany "Nietoperz z Podlasia" i pojawił się na jednym z lokalnych profili w mediach społecznościowych. Usunięto go, gdy pojawiły się zarzuty, że to hejt.

Na nagraniu widać mężczyznę wiszącego głową w dół, którego noga zaczepiona jest o drut kolczasty, znajdujący się na szczycie zapory na granicy. Dwóch mężczyzn wyglądających na mundurowych oświetla go latarkami i komentuje, że "zaraz jeb..." W końcu mężczyzna osuwa się, spada na nogi, ale zaraz potem przewraca się na wznak i rozkłada ręce. "Zajebisty jest" - śmieją się mężczyźni.

Nie wiadomo, czy obserwatorami są funkcjonariusze Straży Granicznej, ale to pod adresem SG w sieci lecą mocne komentarze.

"Ile zła w jednym poście. Przy murze w nocy zdjęcia robią tylko służby. A hejterzy prowadzący tę stronę wiedzą dokładnie, jaka jest polityka polskiego rządu. Obojętność i milczenie większości rozzuchwala" - skomentował na Twitterze Piotr Czaban, były dziennikarz TVN24, a obecnie działacz Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego.


Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych o wpisie na profilu podlaskiego portalu zawiadomił prokuraturę.

Burza na Twitterze

"To zdjęcie powinno pojawić się w serwisach internetowych na Bliskim Wschodzie z informacją, że tak się kończą wycieczki organizowane przez Aleksandra Łukaszenkę" – napisał poseł Paweł Lisiecki.

Skomentowała go posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska słowami: "Dzień dobry, nie wiem czy zna Pan taką postać, nazywa się Jezus Chrystus. Żył dwa tysiące lat temu, tak się składa, że właśnie na Bliskim Wschodzie i nauczał o miłosierdziu. Może Pan słyszał?"

Inni zarzucają Lisieckiemu brak miłosierdzia.

"Łatwo hejtować żołnierzy Straży Granicznej jak się pisze z bezpiecznego osiedla w Wilanowie, a nie musi wykonać ich pracy, którą wykonują dla bezpieczeństwa obywateli i przeżywać ich codzienny stres z ochroną naszej wspólnej granicy związany" – napisał szef portalu TVP.Info Samuel Pereira.


Październik rekordowym miesiącem

We wrześniu odnotowano blisko 1,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. Październik rozpoczął się od rekordowej w ostatnich miesiącach liczby, bo w minioną sobotę SG odnotowała 120 prób w czasie jednej doby; łącznie od początku października SG zanotowała ponad ponad pół tysiąca prób.


- Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tam tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być uruchomione prawdopodobnie w październiku - mówiła niedawno PAP rzecznik SG por. Anna Michalska.

Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na koniec roku.

ja

Lubię to! Skomentuj157 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka