Awaria sieci kolejowej w Niemczech. To wynik sabotażu

Awaria sieci kolejowej w Niemczech. Źródło: commons.wikimedia.org
Awaria sieci kolejowej w Niemczech. Źródło: commons.wikimedia.org
W sobotę doszło do sensacyjnego paraliżu kolejowego w północnych Niemczech. Problem dotknął wszystkie połączenia dalekobieżne pociągów. Na początku Deutsche Bahn wyjaśniał, że wystąpiła "usterka techniczna", jednak po dokładniejszym sprawdzeniu sytuacji okazało się, że awaria sieci kolejowej była wynikiem sabotażu.

Awaria na niemieckiej sieci kolejowej 

Wczesnym rankiem w sobotę Deutsche Bahn informował, że z powodu awarii technicznej zawiesił wszystkie połączenia dalekobieżne w północnych Niemczech, a problem dotyczy wszystkich pociągów ICE, IC i EC.

Na swojej stronie internetowej kolej napisała: "Z powodu awarii technicznej na linii w rejonie północnych Niemiec nie jest obecnie możliwy ruch pociągów dalekobieżnych Deutsche Bahn".

Awaria była wynikiem sabotażu 

Okazało się, że w Niemczech doszło do sabotażu na kolei. Informacje o zniszczeniu podał państwowy nadawca ARD, a potwierdziła ją agencja dpa. 

Ruch pociągów zaczął wracać do normy po godz. 13:00. Przewoźnik wyjaśnił, że kolej nie mogła poprawnie funkcjonować, ponieważ przestał działać używany przez nią system radiowy GSM-R.


Według informacji niemieckiej gazety "Bild", nieznani sprawcy poprzecinali kable światłowodowe GSM-R w Nadrenii Północnej-Westfalii oraz w Berlinie-Hohenschönhausen.

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj73 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka