Piotr Kaleta, poseł PiS, podczas "Strefy Starcia" w TVP Info wyrecytował wiersz, który przygotował dla posłanki z koła Polskiej Partii Socjalistycznej Joanny Senyszyn. (fot. Twitter)
Piotr Kaleta, poseł PiS, podczas "Strefy Starcia" w TVP Info wyrecytował wiersz, który przygotował dla posłanki z koła Polskiej Partii Socjalistycznej Joanny Senyszyn. (fot. Twitter)

Starcie polityka PiS i Senyszyn na wizji. Poseł Kaleta zdecydował się na niecodzienny krok

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
W niedzielnym wydaniu programu "Strefa Starcia" w TVP Info udział wzięli poseł PiS Piotr Kaleta oraz posłanka z koła Polskiej Partii Socjalistycznej Joanna Senyszyn. W programie rozmawiano m. in. o poglądach Radosława Sikorskiego na temat Rosji. Kaleta ocenił, że są one zbieżne z poglądami Donalda Tuska i "lewactwa". Poseł PiS wyrecytował również wiersz, który przygotował dla posłanki Senyszyn.

Piotr Kaleta i Joanna Senyszyn w "Strefie Starcia"

W trakcie programu "Strefa Starcia" w TVP Info poseł PiS Piotr Kaleta oraz posłanka z koła Polskiej Partii Socjalistyczne Joanna Senyszyn rozmawiali m. in. na temat Radosława Sikorskiego i jego poglądów na temat Rosji. Zdaniem Kalety są one podobne do poglądów Donalda Tuska i "lewactwa". 

Joanna Senyszyn zapytała posła PiS, co przez to rozumie. W odpowiedzi polityk wyrecytował wiersz, przygotowany dla posłanki.

— Pani poseł, jestem przygotowany, jeśli pan redaktor da mi 30 sekund, to ja nawet wierszem do pani mogę mówić. Chce pani? — powiedział Kaleta.

— Wyobrażam sobie, taki Romeo współczesny. To ja stanę na fotelu, tak jakbym była na balkonie, ale proszę na nic nie liczyć. Co najwyżej pozwolę panu popełnić samobójstwo, bo to z korzyścią dla polskiej racji stanu — odparła Senyszyn.

Piotr Kaleta recytuje wiersz

— Senyszyn, nim zaczęła mówić, w Kalety oblicze wzrok utkwiła i milczenie chowała tajemnicze. A jako chirurg naprzód miękką rękę składa na ciele chorującym, nim ostrzem raz zada, tak Senyszyn wyraz swych lewackich oczu złagodziła, długo nimi w oczach Kalety wodziła. Na koniec, jakby ślepym chciała odurzyć ciosem, zasłoniła oczy ręką i rzekła tym diabelskim głosem: 'Jam jest lewaczka podła'. Kaleta na te słowa pochylił się i ciała połową wygięty naprzód, stanął, zwisł na jednej nodze, jak głaz lecący z góry, zatrzymany w drodze — wyrecytował Piotr Kaleta. Posłanka w odpowiedzi stwierdziła, że jest "szlachetna socjalistką".

Joanna Senyszyn zapowiedziała, że być może na następny program również przygotuje wiersz o Piotrze Kalecie.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka