Ordo Iuris na skraju przepaści. Prezes organizacji prosi o pieniądze na dalszą działalność

Prezes Fundacji Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Źródło: Facebook/Ordo Iuris
Prezes Fundacji Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Źródło: Facebook/Ordo Iuris
“Nasza sytuacja finansowa stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszej skutecznej realizacji misji Instytutu” – ostrzega w najnowszym newsletterze skierowanym do sympatyków Ordo Iuris prezes instytutu Jerzy Kwaśniewski. Jednocześnie prosi wszystkich o wsparcie finansowe organizacji.

Ordo Iuris uchodzi za ultrakonserwatywną katolicką fundację. Mająca swoją siedzibę w Warszawie, polska organizacja została utworzona w 2013 roku i docelowo skupia się na ochronie kultury prawnej oraz promowaniu tradycyjnych wartości. 

Problemy finansowe Ordo Iuris 

"(...) od początku roku przeżywamy bardzo poważny kryzys finansowy" – oznajmił prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. "W połowie roku pisałem państwu o tym, że marzec i kwiecień kończyliśmy z deficytem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy. Byłem wówczas z Państwem bardzo szczery, przyznając wprost, że byliśmy zmuszeni ograniczyć liczbę podejmowanych przez nas projektów i odstąpić od wielu ambitnych planów. Odbiło się to realnie na obronie życia, rodziny i wolności - w kraju i poza jego granicami, ale... nie mieliśmy wyboru" – dodaje. 

Jerzy Kwaśniewski zdradza również, że fundacja podjęła "wiele działań", aby stan finansowy instytutu się poprawił, jednak nie przyniosło to skutków.

"Dziś nasza sytuacja finansowa stawia pod znakiem zapytania możliwość dalszej skutecznej realizacji misji Instytutu Ordo Iuris. Szczególnie, że wprowadzone oszczędności mają swoją granicę, poniżej której zejść nie możemy, nie tracąc skuteczności naszych działań" – dodaje. 

Prezes prosi o pieniądze na wsparcie Ordo Iuris 

Jerzy Kwaśniewski w najnowszym newsletterze w trosce o Ordo Iuris zwraca się do jej sympatyków o pomoc finansową tłumacząc, że jest to "najtrudniejsza decyzja w historii działalności". 

"(...) z ogromnym zaufaniem i śmiałością zwracam się do Państwa o rozważenie jednorazowego, a także stałego wsparcia dla Instytutu Ordo Iuris w tym szczególnie trudnym czasie. Dodatkowe wsparcie pozwoli nam przetrwać czas kryzysu i pozwoli na obronę życia, rodziny i wolności w czasie szczególnie trudnym – w nadchodzącym roku wielkich, globalnych zmian i w czasie kampanii wyborczych w Polsce" – apeluje Kwaśniewski. 

"Przygotowane przez nas zestawienie działań z ostatnich 4 miesięcy pokazuje, że wsparcie ze strony naszych Darczyńców pozwala nam skutecznie i precyzyjnie wpływać na świat" – dodaje. 

Treść całego newslettera opublikował na swoim Twitterze aktywista Kuba Gawron, który zajmuje się sprawami związanymi z Ordo Iuris. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj108 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo