Oskar Szafarowicz wygrał odcinek "Giganci Historii TVP". Źródło: Facebook/Giganci Historii TVP
Oskar Szafarowicz wygrał odcinek "Giganci Historii TVP". Źródło: Facebook/Giganci Historii TVP

Ma dla PiS lepić poglądy młodych Polaków. Wysoka nagroda już zmusza go do tłumaczeń

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 261
Oskar Szafarowicz, członek Forum Młodych PiS wygrał jeden z odcinków teleturnieju "Giganci Historii TVP". W nagrodę otrzymał od telewizji 20 tys. złotych. Posłowi Platformy Obywatelskiej Michałowi Szczerbie nie spodobała się ta wygrana, o czym napisał na Twitterze. Młody TikToker z PiS postanowił mu odpowiedzieć.

"Giganci Historii TVP" to teleturniej prowadzony na zmianę przez Przemysława Babiarza i Macieja Kurzajewskiego. W programie sprawdzana jest wiedza uczestników z poszczególnych dziedzin historii. Każdy z odcinków dotyczy konkretnego tematu, z kolei pytania dla uczestników przygotowywane są przez dziennikarzy, ekspertów oraz konkurentów. 

Młody działacz PiS otrzymuje 20 tys. za wygraną w teleturnieju

Jeden z ostatnich odcinków, którego tematem był Polska Sasów wygrał Oskar Szafarowicz, członek Forum Młodych PiS. W nagrodę otrzymał tytuł "Giganta Historii" oraz 20 tys. złotych. 

"Z radością informujemy, że do pamiątkowej księgi Gigantów Historii dopisaliśmy kolejne nazwisko. W odcinku, którego tematem była Polska Sasów, po wieczną chwałę, tytuł Giganta Historii i 20.000 pln sięgnął Pan Oskar, któremu serdecznie gratulujemy!" – napisano na stronie programu.

"Jego rozległa wiedza i zwycięstwo imponują tym bardziej, że to najmłodszy Gigant Historii w... historii naszego programu! Warto również zaznaczyć, że w tym odcinku niektóre pytania były naprawdę trudne. Czy też odnieśliście podobne wrażenie?" – dodano. 

Oskar Szafarowicz, który na co dzień wraz z innymi młodymi ludźmi prężnie wspiera Prawo i Sprawiedliwość, działając na Twitterze czy TikToku podziękował za wygraną w komentarzu. 

"Dziękuję organizatorom, uczestnikom i wszystkim, od których odbieram gratulacje. Czasy saskie, czyli początek utraty suwerenności przez Rzeczpospolitą, powinny stanowić ważną lekcję na przyszłość, byśmy nigdy nie powtórzyli dziejowych błędów. Pozdrawiam" – napisał członek Forum Młodych PiS. 

"Z pewnością to tylko dziwny zbieg okoliczności" 

Chwilę po ogłoszeniu, że młody działacz PiS odbierze 20 tys. złotych za wygraną w teleturnieju, w sieci rozpętała się burza. Jednym z komentujących był poseł PO Michał Szczerba. 

"Turnieje w TVPiS wygrywa młodzieżówka z TikToka. 20 tysięcy w gotówce i puchar "za zajęcie I miejsca" na zachętę. Z pewnością to tylko dziwny zbieg okoliczności. A internauci się po prostu czepiają…" – napisał Szczerba. 

Politykowi na komentarz postanowił odpowiedzieć Oskar Szafarowicz, który zaproponował mu "honorowe rozwiązanie". "Panie pośle, zamiast występować na drogę sądową, proponuję Panu honorowe rozwiązanie: dyskusja publiczna (w dowolnym medium) na temat analogii między zaprzaństwem XVIII-wiecznej Polski a współczesnymi stronnictwami obozu podległości i zaprzedawania suwerenności. Ok?" – odpowiedział TikToker z PiS. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura