Marsz Niepodległości przyciąga tłumy. Fot. Flickr
Marsz Niepodległości przyciąga tłumy. Fot. Flickr

Meloni pozdrowiła Bąkiewicza oficjalną drogą. Oto, co napisała narodowcowi

Redakcja Redakcja Marsz Niepodległości Obserwuj temat Obserwuj notkę 45
Premier Włoch Giorgia Meloni została zaproszona przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości do udziału w tegorocznym pochodzie 11 listopada w Warszawie. Nowa szefowa rządu pozdrowiła Roberta Bąkiewicza i życzyła jak najwyższej frekwencji, ale nie uda się do Polski z powodu swoich obowiązków.

"Dziękuję za Pana wiadomość ze słowami zachęty, które z całą pewnością były dobrą wróżbą na wybory parlamentarne 25 września. Niestety, najbliższe zobowiązania instytucjonalne, związane z rozpoczęciem działalności mojego rządu uniemożliwiają mi przyjęcie waszego zaproszenia. Życzę wam sukcesu manifestacji i korzystam z okazji, by ponowić moje uczucia przyjaźni dla narodu polskiego" - zapewniła w piśmie przesłanym do Roberta Bąkiewicza Giorgia Meloni, które udostępnił dziennikarz Salonu24 Marcin Dobski. 

Co dalej z kontem Trumpa na Twitterze? Musk miał zdecydować

Pismo Meloni do Bąkiewicza

Do korespondencji z premier Włoch odniósł się szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. - To prawda. Te oficjalne pozdrowienia od Giorgii Meloni dla uczestników Marszu Niepodległości wyczytamy podczas zgromadzenia. Jak poinformowała mnie premier Włoch obowiązki utworzenia rządu uniemożliwiły jej osobiste uczestnictwo. Wierzę że zobaczymy się za rok - poinformował Bąkiewicz.  

 

Daniel Obajtek o małym reaktorze jądrowym SMR w Polsce. Padła data realizacji inwestycji

Meloni popiera Marsz Niepodległości 

Po wrześniowych wyborach we Włoszech, nowy rząd tworzą koalicyjne partie: Meloni - Bracia Włosi, Matteo Salviniego - Liga i Silvio Berlusconiego - Forza Italia. Z kolei 11 listopada odbędzie się kolejny Masz Niepodległości. To już 12. raz, gdy organizuje je stowarzyszenie Bąkiewicza. Jak szacują organizatorzy, do tej pory w pochodach wzięło udział ok. milion Polaków. 

"Plandemia to ściema". Naczelny Sąd Lekarski surowo ukarał lekarkę


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka