Wideo z udanej próby szturmu na pozycje Rosjan. Źródło: Twitter/Tpyxa
Wideo z udanej próby szturmu na pozycje Rosjan. Źródło: Twitter/Tpyxa

Nagranie jak z gry komputerowej. Ukraiński żołnierz pokazał walkę z Rosjanami

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
W sieci pojawiły się nagrania prosto z frontu i to z perspektywy ukraińskiego żołnierza. Widać na nich, jak obrońcy kraju dzielnie walczą z Rosjanami, zdobywając kolejne przyczółki.

Ukraińcy szturmują pozycje Rosjan 

Portal Tpyxa zamieścił nagranie żołnierza prosto z frontu. Wydarzenia zostały zarejestrowane podczas udanej próby szturmu na pozycje Rosjan w regionie Doniecka.

Na wideo widzimy, że Ukraińcy są świetnie przygotowani i nie brakuje im chęci do walki. Mężczyzna, który rejestruje bitwę co chwilę ostrzeliwuje pozycje Rosjan. W momencie, gdy najeźdźcy próbują odpowiedzieć, ukraiński żołnierz chowa się do okopów. Tpyxa opublikowała nagrania z okopów w dwóch częściach z perspektywy kamery, umocowanej na hełmie Ukraińca: 

 

Ziemia usłana ciałami rosyjskich żołnierzy 

W piątek na Twitterze Serhij Hajdaj, gubernator obwodu ługańskiego na wschodzie Ukrainy poinformował, że "ziemia między miastami Swatowe i Kreminna w Donbasie jest usłana ciałami rosyjskich żołnierz".

"Rosjanie próbują przełamać naszą obronę w okolicach miast Swatowe-Kreminna. Ziemia jest tam usłana ciałami martwych orków" (Rosjan) - napisał na Twitterze gubernator.

Jak dodał, za każdym razem podczas ataków Rosjanie wysyłają swoich żołnierzy na "rekonesans", którego nie mogą przetrwać. "Umierają, idą następni, i znowu i znowu" - czytamy.

Straty Rosjan 

W sobotę Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że Rosja 75440 żołnierzy na Ukrainie od 24 lutego, z czego 600 ostatniej doby. Dodatkowo najeźdźcom zniszczono 2758 czołgów, 5601 opancerzonych wozów bojowych, 4184 pojazdów i zbiorników paliwa, 1776 systemów artyleryjskich, 391 systemów rakietowych wielokrotnego użytku, 202 systemy obrony powietrznej, 277 samolotów, 260 helikopterów, 1462 drony i 16 łodzi.

MP

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka