Policja wyprzedza na przejściu dla pieszych. Źródło: YouTube/Stop Cham
Policja wyprzedza na przejściu dla pieszych. Źródło: YouTube/Stop Cham

Fatalne zachowanie policji, wszystko zostało nagrane. Internauci oburzeni

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Do sieci wyciekło nagranie, które wywołało spore poruszenie. Mowa o filmiku udostępnionym na popularnym kanale "Stop Cham". Na nagraniu widać jak policyjny radiowóz łamie przepisy ruchu drogowego i wyprzedza auto tuż przed przejściem dla pieszych. Za taki manewr grozi surowy mandat.

Policjanci złamali przepisy ruchu drogowego 

Na kanale "Stop Cham" regularnie pojawiają się filmiki z polskich dróg. Zazwyczaj publikowane materiały pokazują wykroczenia kierowców. W tym przypadku było podobnie. 

Na opublikowanym w piątek filmiku widzimy, jak policjanci poruszający się radiowozem postanowili wyprzedzić auto lewą stroną, tuż przed przejściem dla pieszych. Na szczęście na pasach nikt się nie znajdował. W innym przypadku mogłoby dojść do tragedii. 

Internauci nie pozostawili suchej nitki na policjantach. "I wyobrazić sobie, że ci ludzie wymagają od nas przestrzegania prawa" – brzmi jeden z komentarzy pod wideo. 


Surowe kary za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych 

Od 17 września obowiązuje nowy taryfikator punktów karnych. Tym samym za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na pasach, przekroczenie prędkości o więcej niż 70 km/h i prowadzenie pod wpływem alkoholu przewidziano aż 15 punktów karnych oraz 1500 zł mandatu. W przypadku powtórzenia ww. wykroczeń grozi podwojenie kary do 3 tys. zł. 

Według danych Komendy Głównej Policji od początku roku na polskich drogach doszło do 1 598 wypadków na przejściach dla pieszych (w 2021 roku - 1 320; w 2020 roku - 1 784). W ich wyniku zginęło 96 osób (2021 r. - 83; 2020 r. - 128), a 943 zostało rannych (2021 r. - 1 280; 2020 r. - 1 727).

MP

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo