TVP Info wybierają emeryci i mieszkańcy wsi. Źródło: YouTube/TVP Info
TVP Info wybierają emeryci i mieszkańcy wsi. Źródło: YouTube/TVP Info

TVP Info najchętniej oglądają emeryci i mieszkańcy wsi. Jeden wskaźnik jest nietypowy

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 106
Wirtualnemedia.pl opublikował szczegółowy raport dotyczący widowni TVP Info. Według danych, kanał informacyjny Telewizji Polskiej najchętniej oglądają emeryci i mieszkańcy wsi.

Kanał TVP Info to drugi najchętniej oglądany kanał informacyjny w Polsce. Program w październiku br. oglądało średnio 271712 osób. Liderem wśród kanałów newsowych jest TVN24 ze wskaźnikiem oglądalności na poziomie 321479 widzów. 

Co ciekawe, zauważalny jest wzrost udziału osób o wysokich zarobkach.

Osoby starsze i mieszkańcy wsi oglądają TVP Info 

Z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od 1 września do 27 października 2022 roku TVP Info oglądało średnio 43,67 proc. kobiet i 56,33 proc. mężczyzn. Podobny wynik był również w październiku ubiegłego roku.

Najwyższe wyniki oglądalności pod względem wieku TVP Info notuje w grupie 60+, w której widownia stanowi aż 71,32 proc. wszystkich widzów. Co ciekawe, w całym rynku jest to 45,39 proc. Bardzo małą oglądalność TVP Info ma wśród młodych widzów.

Wyraźną przewagę nad innymi programami informacyjnymi stacja TVP Info ma wśród widowni wiejskiej. Stanowią oni 44,23 proc. udziału wszystkich widzów stacji. Wartość ta w całym rynku wynosi 37,14 proc.

Bogaci wybierają TVP Info

Wirtualnemedia.pl w raporcie opublikował również udział widzów biorąc pod uwagę średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Można tu zauważyć, że TVP Info w tym roku ma względnie podobną strukturę widowni do całego rynku telewizyjnego w Polsce.

Jednak patrząc w okresie od 1 września do 27 października ub.r. TVP Info śledziło mniej osób z wysokimi dochodami, a więcej - z niskimi. Średni miesięczny dochód netto danego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 mieszkańca powyżej 5 tys. zł netto w okresie od 1 września do 27 października br. wynosił 34,83 proc., a rok wcześniej było to 32,08 proc. Z kolei w przypadku dochodów od 0 do 1400 zł jesienią tego roku wynosi 3,37 proc., a jesienią ub.r. - 6,10 proc.

Emeryci stanowią 65 proc. widowni stacji 

Ze względu na wykonywany zawód TVP Info najchętniej oglądane jest przez emerytów, którzy stanowią 65,29 proc. widowni stacji. Dla porównania, wszystkie stacje telewizyjne w Polsce w strukturze widowi średnio mają 43,76 proc. emerytów.

Przypomnijmy, że portal Wirtualnemedia.pl opublikował na początku listopada ranking najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych w październiku. Najpopularniejsza w tym miesiącu TVP 1 odnotowała zmniejszenie się średniego dobowego udziału o 6,53 proc. TVP2 znalazła się przed stacjami TVN i Polsat, awansując w rankingu z czwartego na drugie miejsce. TVN odnotował spadek o 8,72 proc. Na piątym miejscu znalazł się kanał TVN 24, a tuż za nim – TVP Info. 

MP

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj106 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura