Tusk rzuca liczbami, porównuje swój rząd do PiS. "Nigdy wybór nie był tak prosty"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na spotkaniu z sympatykami w siedzibie Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie, 8 bm. (aldg) PAP/Albert Zawada
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na spotkaniu z sympatykami w siedzibie Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie, 8 bm. (aldg) PAP/Albert Zawada
– Kiedy zdawałem urząd, tego roku urodziło się 375 tys. dzieci. W tym ostatnim roku rządów PiS-u o 55 tys. dzieci mniej. Może dlatego, iż Polską rządzi facet, który myśli, że kobiety "dają w szyję" zamiast rodzić, że go zacytuje... – powiedział Donald Tusk w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Donald Tusk od jakiegoś czasu publikuje na swoim Twitterze nagarnia, w których wytyka błędy rządzących. Tym razem opublikował wideo, w którym przedstawił "liczby i fakty" dotyczące rządów PiSu. 

"Jak zdawałem urząd premier inflacja była poniżej zero"

– Macie dosyć kłamstwa? Ja też! Chcecie prawdy? – pyta lider PO na wideo. – Mam dzisiaj tutaj liczby i fakty – dodaje. 

Donald Tusk na początku porusza to, "co jest najbardziej dotkliwe dzisiaj", czyli drożyzna. – Jak zdawałem urząd premiera inflacja była na poziomie zero, trochę poniżej zero. Dzisiaj jest to 18 proc. i ciągle idzie w górę – tłumaczy lider PO.

Następnie były przewodniczący Rady Europejskiej przedstawia "warunki prowadzenia biznesu małego i średniego". Jak tłumaczy, Polska była na 32 miejscu na świecie, z kolei teraz spadła o 8 pozycji. – Jeżeli chodzi natomiast o ranking skuteczności rządzenia, czyli skuteczność państwa w szkolnictwie, zdrowiu, administracji spadliśmy z 47 na 66 miejsce na świecie – dodaje. 

Donald Tusk mówi również o "katastrofie" pod względem wolności mediów. – Spadliśmy z 47 na 66 miejsce na świecie – tłumaczy. – Prawa człowieka i mniejszości to samo, o 22 pozycje w dół. Rządy prawa to samo o 15 pozycji. Walka ze zmianami klimatycznymi też o 12 pozycji – wymienia dalej. 

"Nigdy wybór nie był tak prosty" 

Tusk uważa, że wszystko za co bierze się rząd sprowadza się do katastrofy. Tak samo jak jest zdaniem lidera PO z demografią. 

– Kiedy zdawałem urząd, tego roku urodziło się 375 tys. dzieci. W tym ostatnim roku rządów PiSu o 55 tys. dzieci mniej. Może dlatego, iż Polską rządzi facet, który myśli, że kobiety "dają w szyję" zamiast rodzić, że go zacytuje... – ironizuje Tusk. 

– Nidy wybór nie był tak prosty jak dzisiaj, bo to nie jest wybór między partiami politycznymi. To jest wybór między dobrem a złem jeśli chodzi o Wasze prawa, pieniądze, dzieci, przyszłość, zdrowie czy bezpieczeństwo. W każdej z tych spraw wybór jest prosty jak nigdy. – kończy. 

MP 

Czytaj dalej: 

Lubię to! Skomentuj164 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka