Prace Banksy'ego w podkijowskiej Borodziance. Źródło: Instagram/Banksy
Prace Banksy'ego w podkijowskiej Borodziance. Źródło: Instagram/Banksy

Banksy pojawił się na Ukrainie? Przedstawił nowy mural

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
W serwisach społecznościowych pojawiło się zdjęcie muralu na zniszczonym budynku w podkijowskiej Borodziance. Autorem pracy, jak się okazuje, jest światowej sławy artysta Banksy. Twórca zamieścił zdjęcie graffiti na Instagramie.

Banksy stworzył mural na Ukrainie 

Banksy to artysta, który w swoich pracach porusza tematykę społeczną i polityczną. Najsłynniejszy autor ulicznych graffiti od początku swojej kariery ukrywa tożsamość. 

W piątek rano w serwisach społecznościowych pojawiło się zdjęcie muralu na zniszczonym budynku w podkijowskiej Borodziance, które wielbiciele Banksy’ego zidentyfikowali i uznali, że należy ono do artysty. 

Chwilę później Banksy potwierdził swoją obecność na Ukrainie publikując na Instagramie zdjęcia innych murali z podpisem ""Borodyanka, Ukraine". 

Mural na ruinach bloku zbombardowanego przez Rosjan przedstawia dziewczynkę w stroju do gimnastyki artystycznej, która stoi na rękach i na fragmentach zburzonego budynku. 

Borodzianka najbardziej odczuła skutki wojny 

Borodzianka, miasto które znajduje się pod Kijowem, szczególnie zostało dotknięte rosyjskimi atakami rakietowymi. Według ekspertów, doszło tam do największych zniszczeń w regionie.

Według Petra Kisiłowa z ukraińskiej obrony cywilnej centrum Borodzianki jest zniszczone w ponad 90 procentach. Władze Ukrainy na początku kwietnia informowały, że w podkijowskiej miejscowości w wyniku bombardowań, ostrzałów, a potem okupacyjnych zbrodni, ofiar może być znacznie więcej, niż w Buczy i Irpieniu. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka