Tusk na spotkaniu z wyborcami: "Tusk geniusz, Kaczyński - Żyd". Jest reakcja szefa KRRiT

Donald Tusk, szef PO.
Donald Tusk, szef PO.
Maciej Świrski przekazał, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji sprawdzi dokładnie słowa Donalda Tuska na jednym ze spotkań otwartych. Lider PO wówczas tłumaczył, że po przejęciu władzy w TVP skończy się jednostronna propaganda. - Nie żeby mówili "Tusk jest geniusz, a Kaczyński – Żyd", tylko żeby była znowu normalna Telewizja Publiczna - porównał.

O co chodziło Donaldowi Tuskowi z "Żydem Jarosławem Kaczyńskim", o którym mówił kilka dni temu w Sępólnie Krajeńskim? Według jego zwolenników w sieci, to niewinne porównanie, które ma zobrazować stopień zaangażowania mediów publicznych w spór polityczny między PiS a PO. Takie tłumaczenia najwyraźniej nie przekonały Macieja Świrskiego, nowego szefa KRRiT. 

Poseł PSL: To nie jest czas na dysputy o koalicjach i wyborach

KRRiT przeanalizuje słowa Tuska

- Zlecę Departamentom Monitoringu oraz Prawnemu KRRiT analizę całości tego materiału video (o ile był emitowany w którejś z telewizji) w celu stwierdzenia kontekstu oraz czy nie doszło do szerzenia rasizmu oraz użycia mowy nienawiści - stwierdził. 

- Jeśli my przywrócimy normalną rolę telewizji publicznej, nie żeby mówili "Tusk jest geniusz, a Kaczyński – Żyd", tylko żeby była znowu normalna Telewizja Publiczna, ludzie o różnych poglądach, debata, zobaczycie jak szybko istotna grupa dziś zaczadzonych propagandą, wróci do rozumnego, spokojnego myślenia - stwierdził Tusk na nagraniu. Dla części prawicowych komentatorów - w tym dziennikarzy TVP INFO - to dowód na ukryty antysemityzm. 

Polska odzyska cenny dokument zrabowany przez Szwedów? Argumentem polscy strażacy

Urban racjonalny

- Urban jaki był taki był, ale był jeszcze inteligentno-racjonalny w niektórych swoich działaniach - lider PO zestawiał rzecznika komunistycznego rządu z obecną władzą w Polsce.

W Sępólnie Krajeńskim Tusk przedstawił ponadto czteropunktowy plan naprawy sytuacji w kraju. - Po pierwsze, wygrajmy. Po drugie, ujawnijmy prawdę o ich rządach. Po trzecie, rozliczmy ich z tego, co zrobili złego. Po czwarte zróbmy wszystko, żeby Polacy się pojednali. W tej kolejności - wyjawił. 

"Marsz Niepodległości przeżywa dziś kryzys. Młodzież popiera partie liberalne i lewicowe"

GW

Lubię to! Skomentuj119 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka