W Warszawie trudne warunki na drogach. Policja ma wielką prośbę do kierowców

Posypało śniegiem w Warszawie. Fot. Twitter /  Policja Warszawa
Posypało śniegiem w Warszawie. Fot. Twitter / Policja Warszawa
W stolicy po nocnych i porannych opadach śnieg zalega na chodnikach, a ulice są śliskie. "170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie" - poinformował w czwartek rano Zarząd Oczyszczania Miasta.

Trudne warunki na drogach w Warszawie

W Warszawie panują trudne warunki drogowe. Służby oczyszczania miasta rozpoczęły akcję odśnieżania. „170 posypywarek działa na tych ulicach, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1600 kilometrów stołecznych dróg. Pozostałe są oczyszczane m.in. na zlecenie urzędów dzielnic” - poinformował Zarząd Oczyszczania Miasta.

Polecamy:

Ta broń może posłużyć jako preludium szerszego konfliktu. Putin jest zdesperowany?

Karygodna lekkomyślność pacjentów? Narzekamy na kolejki, ignorujemy ważną sprawę

ZOM przekazał też, że przez całą dobę sprawdza stan nawierzchni ulic, monitoruje aktualne dane meteorologiczne oraz prognozy pogody. "Jeśli będzie taka potrzeba, zleci kolejną akcję" - podał.

Spore korki w Warszawie

Warunki na drogach w wielu miejscach są wciąż trudne.

Spore korki tworzą się m.in. na trasie S8 w stronę Bemowa na odcinku od Powstańców Śląskich do Wisłostrady oraz na odcinku od węzła Toruńska w stronę Bielan aż do ul. Słowackiego.

Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami również m.in. na Moście łazienkowskim oraz na ul. Sobieskiego i na trasie S7 przy wjeździe do Warszawy od węzła Salomea do ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu 1. stopnia wydało IMGW dla południowo-wschodniej częściej Polski, również dla części Mazowsza, w tym Warszawy. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 cm.

Policja apeluje o ostrożność

Policja również apeluje o rozwagę na drogach. "Kierowcy zdali egzamin. W Warszawie jak na razie odnotowano kilka drobnych zdarzeń. Apelujmy do kierowców i pieszych o ostrożność. Droga hamowania znacznie się wydłuża, warto zwolnić. Dzisiaj za kierownicą przyda się cierpliwość" - napisała w czwartek na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.


Wypadek na Zabranieckiej w Warszawie

Do jednego z wypadków doszło czwartek rano na ulicy Zabranieckiej. – Jeden z samochodów zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym pojazdem czołowo. W zdarzeniu brały udział seat i peugeot. Kierujący byli trzeźwi, a kierujący z seata został zabrany do szpitala – powiedziała PAP Edyta Adamus.

Policjantka dodała, że występują tam utrudnienia w obu kierunkach i zaapelowała, by dostosować jazdę do warunków panujących na drodze warunków.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu 1. stopnia wydało IMGW dla południowo-wschodniej częściej Polski, również dla części Mazowsza, w tym Warszawy. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 do 15 cm.

Posypywarki w Warszawie. Sezon 2021/22

W minionym sezonie zimowy (2021/22) w Warszawie miało miejsce 38 wyjazdów posypywarek. Pierwszy raz wysłano je do akcji 27 listopada 2021 r., ostatni – 3 kwietnia tego roku.

W Warszawie na potrzeby zimowego oczyszczania ulic stosowany jest chlorek sodu zwilżony 20-proc. solanką, a przy niższych temperaturach - mieszanka chlorku sodu z chlorkiem wapnia w proporcji 3:1. Z kolei na drogach o nieutwardzonych nawierzchniach używane jest kruszywo w dawce 150 g/m2. Zgarnianie śniegu, czyli płużenie wykonywane jest na wszystkich rodzajach dróg.

KW

Czytaj dalej:

„Politycy stawiali Niemcy za wzór. W tej kwestii powinni natychmiast pójść ich śladem”

Biały Dom ostrzega: Rosja coraz bardziej nieobliczalna. Ryzyko wzrasta

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości