Dla wielbicieli k-popu to szok. Gwiazda idzie do więzienia za gwałty

Kris Wu skazany na 13 lat więzienia. Źródło: Instagram/Kris Wu
Kris Wu skazany na 13 lat więzienia. Źródło: Instagram/Kris Wu
Fani k-popu oraz piosenkarza Krisa Wu będą w szoku. Ich idol decyzją sądu w Pekinie trafi do więzienia aż na 13 lat. Chińsko-kanadyjski piosenkarz został uznany za winnego zgwałcenia trzech kobiet oraz zorganizowaniu orgii.

Gwiazda k-popu trafi do więzienia 

W czerwcu 2022 roku został uznany za winnego zgwałcenia trzech kobiet i zorganizowaniu orgii. Śledztwo wykazało, że 32-latek dopuszczał się przestępstw w okresie od listopada do grudnia 2020 roku. 

Według pokrzywdzonych, w tym 17-latki gwiazdor zwabiał je do swojej rezydencji, upijał, a następnie odbywał z nimi stosunki seksualne. 

Decyzja dotycząca wymiaru kary zapadła dopiero teraz. Kris Wu w więzieniu spędzi łącznie 13 lat. Sąd w dzielnicy Chaoyang w Pekinie skazał go na 11 lat i 6 miesięcy za gwałty oraz rok i sześć miesięcy więzienia za zorganizowanie orgii w lipcu 2018 roku. Po odbyciu kary gwiazdor ma zostać deportowany z kraju. 

Cały proces toczył się za zamkniętymi drzwiami ze względu na dobro ofiar gwiazdora. "Panią Miss Du spotkałem tylko raz, gdy widziałem się z przyjaciółmi. Nie podawałem jej alkoholu. Nigdy nie zmuszałem kobiet do seksu ani nie próbowałem zgwałcić kogokolwiek na randce" – odpierał piosenkarz zarzuty o gwałt.

"Jeśli takie zdarzenie miało miejsce, to proszę się nie martwić, sam pójdę do więzienia" – dodawał.

Kris Wu jednym z najpopularniejszych celebrytów w Chinach 

Kris Wu to wokalista, aktor i model chińskiego pochodzenia, który od 10. roku życia mieszka w Kanadzie. Popularność przyniosły mu występy w koreańskim boysbandzie EXO. 

Po odejściu z grupy, Wu w 2018 roku zadebiutował solowo z płytą "Antares", na której gościł m.in. Travis Scott. 32-latek jest jest jednym z najpopularniejszych celebrytów w Chinach. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura