Magia głosu Szpakowskiego. To ostatni mundial z udziałem komentatora TVP

Dariusz Szpakowski, komentator TVP.
Dariusz Szpakowski, komentator TVP.
Dariusz Szpakowski komentował czwartkowy hit mundialu w Katarze, czyli pojedynek Brazylii z Serbią. Przepiękny gol przewrotką Richarlisona wzbudził zachwyt u legendarnego dziennikarza, który powoli żegna się z telewizją. Wielu polskich kibiców apeluje, by głos Szpakowskiego pozostał z nimi na dłużej - mimo zaawansowanego wieku gwiazdy.

Dariusz Szpakowski ma 71 lat, a od 1976 r. nieustannie komentuje najważniejsze turnieje sportowe: mundiale, Euro, Ligę Mistrzów czy Igrzyska Olimpijskie. Jedni podziwiają go za to, że potrafi przekazać ogromne emocje i ma doskonałą barwę głosu. Drugi obóz widzów - którego w ostatnich latach było jednak więcej - wytyka Szpakowskiemu liczne pomyłki, nazywane w sieci "Szpakami". W 2014 roku podczas Mistrzostw Świata komentator pomylił Leo Messiego z Diego Maradoną. 

Ze względu na wiek i krytykę ze strony kibiców w mediach społecznościowych, Szpakowski podjął decyzję, że nie będzie komentował spotkań Polaków na mundialu w Katarze. Choć nieoficjalnie na Woronicza mówi się, że finał - tym bardziej, jeśli jakimś cudem zameldują się tam Biało-Czerwoni - skomentuje właśnie żywa legenda telewizji. 

Szpakowski dał upust emocjom

W czwartek wieczorem mieliśmy okazję posłuchać Szpakowskiego, który komentował spotkanie Brazylia-Serbia. Canarinhos wygrali 2:0 po kapitalnych golach Richarlisona. Szczególnie drugie trafienie przewrotką, po asyście Viniciusa, wzbudziło podziw u Szpakowskiego. 

- Aj, aj, aj! Jak on to zrobił! To kwintesencja piłki nożnej w Brazylii - emocjonował się dziennikarz. 

Poza emocjami, nie było się bez wpadek. Thiago Silva został nazwany przez gwiazdę TVP "Sylwią", a faulowany Dusan Tadić z Serbii pomylony z Neymarem. Szpakowskiemu zdawało się, że Romario strzelał w finale mundialu 2002 r. z Niemcami, a był to Ronaldo. Innym razem w czasie transmisji Szpakowski mówił o jednym z Brazylijczyków: "Strzela jak natchniony. Chociaż w tym sezonie nie strzelił jeszcze ani jednej bramki" albo "nie będzie długa ta minuta. To tylko 60 sekund". I "Trener Brazylii podniósł ławkę" - to tylko niektóre cytaty z czwartkowego komentarza Brazylia-Serbia. 

Polecamy: Słynny komentator piłkarski kończy dziś 70 lat. Tych jego cytatów nigdy nie zapomnimy

Szpakowski ma wierne grono fanów 

Mimo tego, że Szpakowski już nie jest na bieżąco z meczami piłkarskimi, poza najważniejszymi imprezami, nie brakuje jego fanów w sieci, domagających się, by pozostał w TVP i nadal komentował sport. 

GW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura