W tym sondażu PiS trzyma się mocno. Rośnie poparcie dla KO i Lewicy

Z najnowszego sondażu dla wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę – wygrałoby je PiS. (fot. Twitter/@KancelariaSejmu)
Z najnowszego sondażu dla wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę – wygrałoby je PiS. (fot. Twitter/@KancelariaSejmu)
Z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 38 procent respondentów. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem 29 procent. Lewica i Konfederacja mogłyby liczyć na 9 procent poparcia.

PiS na prowadzeniu

Z sondażu opublikowanego w sobotę na portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych; na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 29 proc, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy.

PSL poza sejmem

Na Konfederację zagłosowałoby 9 proc. badanych. Na takie samo poparcie mogłaby liczyć Lewica po wzroście o 2 punkty proc., a głos na Polskę 2050 oddałoby 8 proc.

Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe, według sondażu, traci 2 punkty proc. i może liczyć na 4 proc. poparcia, co oznacza, że nie weszłoby do Sejmu. Z kolei Kukiz‘15 zanotował spadek o 1 punkt proc. i ma poparcie na poziomie 1 proc. Porozumienie również z 1 proc. wskazań.

Sondaż Social Changes

Badanie zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) od 18 do 21 listopada br. na panelu internetowym, na ogólnopolskiej reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W sondażu wzięło udział 1067 osób.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka