Czesław Michniewicz podał skład Polski. Fot. PAP

Michniewicz nie wyjdzie na Arabię murować bramki. Oto skład Polski

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Na trzy zmiany zdecydował się Czesław Michniewicz w składzie na mecz mundialu z Arabią Saudyjską w porównaniu do spotkania z Meksykiem. W ataku zobaczymy parę Robert Lewandowski - Arkadiusz Milik.

Po pierwszej połowie Polska prowadzi z Arabią Saudyjską 1:0.  Bramkę zdobył w 39. minucie po asyście Roberta Lewandowskiego Piotr Zieliński. Bramkarz Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu. "Jedenastki" nie wykorzystał Firas Al-Buraikan, a Szczęsny obronił także dobitkę Mohammeda Al Breika. Drugą bramkę dla biało-czerwonych zdobył w 82. minucie Robert Lewandowski.

Zmiany w podstawowym składzie Polski

Mecz z Arabią Saudyjską w grupie piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze rozpocznie się o godz. 14 w Ar-Rajjan. Czesław Michniewicz podał skład reprezentacji Polski. Zabraknie w nim Jakuba Kamińskiego, Nicoli Zalewskiego i Sebastiana Szymańskiego, którzy słabo spisali się z Meksykiem. W ich miejsce w podstawowej "jedenastce" wybiegną Krystian Bielik, Arkadiusz Milik i Przemysław Frankowski.

Co to oznacza? Z defensywnego stylu 4-5-1 Polska przejdzie na 4-4-2 z dwoma napastnikami. Lewandowskiego będzie wspierał Milik. W środku pola Piotra Zielińskiego będą ubezpieczali Grzegorz Krychowiak i Krystian Bielik.

Oto skład reprezentacji Polski

Skład Polski na Arabię Saudyjską: Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Krystian Bielik, Piotr Zieliński - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (kapitan).

Kluczowy mecz dla losów tej grupy odbędzie się dziś o g. 20, gdy Argentyna - znajdująca się pod "ścianą" - zagra z Meksykiem. Inny wynik niż zwycięstwo dla ekipy Leo Messiego będzie upokarzający dla faworytów grupy i jednego z głównych kandydatów do wygranej mundialu.