Spuszczone głowy piłkarzy Niemiec po meczu z Kostaryką. Fot. PAP/EPA

Niemcy odpadli z mundialu. Polski Twitter świętował klęskę piłkarzy Flicka

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 106
Niemcy kolejny raz nie wyszli z grupy piłkarskich mistrzostw świata. Tak jak w 2018 roku w Rosji, tak i w Katarze nie sprostali oczekiwaniom, sensacyjnie ustępując miejsca w grupie Japonii i Hiszpanii. Wątek klęski podopiecznych Hansi Flicka przebił się do mediów społecznościowych w Polsce, a nawet podnoszono go w Sejmie.

Odpadnięcie Niemców z grupy na Mistrzostwach Świata cztery lata temu nastąpiło po bolesnych porażkach z Koreą Południową i Meksykiem. Kryzys trwał na ubiegłorocznym Euro 2020 - tam reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów nie sprostała w 1/8 finału, przegrywając z Anglią. W czwartkowy wieczór Niemcy byli zależni od wyniku Japonii z Hiszpanią.

Czytaj: Lepiej awansować jak Polska, niż odpaść w stylu Hajty. Futbolowa histeria

Japonia namieszała w grupie

Przez chwilę zarówno oni, jak i Hiszpanie, byli poza turniejem. Stało się tak, gdy Kostaryka wyszła na prowadzenie 2:1 w starciu z Niemcami, a Japonia w cudowny sposób odrobiła straty w potyczce z Hiszpanami. Kraj Kwitnącej Wiśni w 5 minut doprowadził do wrzenia, strzelając dwie bramki w drugiej połowie. Z kolei Niemcy męczyli się głównie z powodu postawy swojego bramkarza Manuela Neuera, który popełnił błędy przy obu straconych golach.

Niemcy wzięli się jednak w garść i dwa gole Kaia Havertza odwróciły losy meczu. W końcówce zespół Keylora Navasa dobił Nicklas Fullkrug, strzelając na 4:2, ale to było na tyle. Japonia przetrzymała napór słabo dysponowanej Hiszpanii i utrzymała wynik 2:1. Została tym samym liderem grupy śmierci, spychając na drugie miejsce drużynę Luisa Enrique. Niemcy ponownie wracają wcześnie do domu - zdobyli 4 punkty, ale mieli gorszy bilans bramkowy od Hiszpanów. Po końcowym gwizdku na ostatnim meczu mundialu nie kryli łez i załamania.

Great September. Artur Rojek i jego żona pod ostrzałem, wydali w końcu oświadczenie

Ogromna część internautów cieszyła się klęską Niemiec

Tymczasem część polskiego Twittera była zachwycona z takiego obrotu spraw.

- Niepokój i nerwowość w PO Donalda Tuska. Niemcy blisko odpadnięcia z mistrzostw świata w piłce nożnej - ironizował wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski.

- Niemcy nie wyszli z grupy i dzisiaj odpadli - cieszył się Dominik Tarczyński z PiS.

Samuel Pereira z tvp.info postanowił zakpić z gestu Niemców przed pierwszym meczem w Katarze ws. zakazu noszenia tęczowych opasek. Został on później powtórzony przez Monikę Olejnik w TVN24 wraz z gośćmi "Kropki nad i".

Poseł Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski zaproponował przerwę w obradach Sejmu do godziny 22, "aby PO mogła zobaczyć mecz swojej reprezentacji niemieckiej, która gra".

Szczęsny założył się z Messim przed analizą VAR. "I tak mu nie zapłacę"