Robert Lewandowski na osłodę strzelił gola dla Polski w meczu z Francją na mundiali w Katarze. Fot. PAP/EPA/Ali Haider

Polska-Francja. Na stadionie Al Thumama ważą się losy Polski na mundialu 2022

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Na stadionie Al Thumama w Dausze rozpoczął się mecz Polska - Francja w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni pierwszy raz od 36 lat awansowali do tej fazy turnieju.

Mundial w 2002. Mecz Polska-Francja

Polska przegrała z Francją 1:3 w 90+9. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata.

Bramkę zdobył Robert Lewandowski z rzutu karnego. Rzut karny został powtórzony - pierwszego strzału Lewandowski nie wykorzystał.

Polska przegrywa z Francją 0:3 w 90+1. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata. Bramkę zdobył Kylian Mbappe.

74. min. Asysta Dembele, Kylian Mbappe zdobywa gola. 2:0 dla Francji.

63. minuta. Milik wchodzi na boisko za Szymańskiego.

W 58 minucie Szczęsny zderzył się z Cashem - sytuacja wyglądała groźnie, potrzebna była pomoc medyczna, ale obaj zawodnicy szybko wrócili do gry.

Polecamy:

Po pierwszej połowie meczu Polska przegrywa z Francją 0:1. W 44. minucie meczu 1/8 finału mistrzostw świata bramkę zdobył Olivier Giroud.

W 38 minucie Zieliński był o krok od strzelenia gola Francuzom, ale Lloris był na miejscu.

Mecz Polska-Francja. Zobacz memy

Polacy kibicują także w Internecie.

"Mamy Wojtka więc nie może być tak źle" - takie komentarze pojawiają się często.

Pojawiają się też wątki polityczne.

Francuzi mają problem ze Szczęsnym.

Mundial 2022. Kto zagra w ćwierćfinale?

Zwycięzca tego meczu w ćwierćfinale zmierzy się z Anglią lub Senegalem, które zagrają o godz. 20.00.