KPO ważniejsze od utrzymania koalicji rządowej. Jest nowy sondaż

W najnowszym sondażu spytano Polaków o to, czy rząd powinien dążyć do odblokowania środków z KPO, nawet kosztem zerwania koalicji z Solidarną Polską. (fot. Twitter)
W najnowszym sondażu spytano Polaków o to, czy rząd powinien dążyć do odblokowania środków z KPO, nawet kosztem zerwania koalicji z Solidarną Polską. (fot. Twitter)
Z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że dla okołu 66 procent respondentów odblokowanie środków z KPO jest ważniejsze niż los koalicji PiS z Solidarną Polską.

Polacy chcą odblokowania środków z KPO

W najnowszym badaniu spytano Polaków o to, czy rząd powinien dążyć do spełnienia warunków Komisji Europejskiej w sprawie odblokowania środków z Funduszu Odbudowy, nawet jeśli oznaczałoby to zerwanie koalicji z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. 

49,9 procent ankietowanych odpowiedziało, że "zdecydowanie" się zgadza. Z kolei 15,9 procent "raczej" zgadza się z tym podejściem.

"Niemal jednomyślność"

— Przeciwnego zdania jest 16,5 proc. ankietowanych, w tym 13,2 proc. "zdecydowanie" nie zgadza się z taką tezą, a 3,3 proc. – raczej się nie zgadza. Nie ma w ogóle zdania w tej sprawie aż 17,6 proc. wyborców — czytamy w "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita" wskazuje, że 32 procent wyborców koalicji rządzącej zgadza się z tezą, że ceną za odblokowanie KPO może być nawet rozpad koalicji rządzącej. Z kolei przeciwnego zdania jest 39 procent ankietowanych.

— Nie ma zdania w elektoracie PiS blisko jedna trzecia wyborców. Na tym tle wśród wyborców opozycji panuje niemal jednomyślność. Odblokowania KPO za cenę koalicji chce 84 proc. ankietowanych. W tej grupie zwolennikami odwrotnej tezy jest tylko 7 proc. wyborców — pisze dziennik.

Badanie przeprowadzono 2-3 grudnia na grupie 1100 osób, metodą CATI.(PAP)

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka