Nowy sondaż da rządowi do myślenia. Polacy zgodni: PiS wykorzystuje media do swoich celów

Według najnowszego sondażu większość Polaków uważa, że PiS wykorzystuje media publiczne do walki o władzę. (fot. PAP)
Według najnowszego sondażu większość Polaków uważa, że PiS wykorzystuje media publiczne do walki o władzę. (fot. PAP)
Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że prawie 60 proc. respondentów uważa, że Prawo i Sprawiedliwość wykorzystuje publiczne media do walki o władzę.

PiS wykorzystuje media w walce o władze?

Ankietowani zapytani zostali, czy ich zdaniem PiS do walki o władze wykorzystuje media publiczne. 69,8 proc. badanych odpowiedziało "tak". 58,5 proc. z nich odpowiedziało "zdecydowanie tak".

Z kolei inaczej uważa 23,7 proc. respondentów. Spośród nich 15,3 proc. odpowiedziało "zdecydowanie nie". 6,5 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Co myślą wyborcy PiS?

Z sondażu wynika również, że spośród osób, które podczas ostatnich wyborów oddały głos na PiS aż 34 procent uważa, że partia rządząca wykorzystuje media publiczne do walki o władzę. "Zdecydowanie" uważa tak 16 procent ankietowanych.

Z kolei 61 procent głosujących na PiS nie widzi wykorzystywania mediów w tym celu. 4 procent badanych nie ma zdania na ten temat.

Sondaż został przeprowadzony 2-4 grudnia 2022 roku metodą CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.

Kurski odwołany, Matyszkiewicz na dywaniku u Kaczyńskiego

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", były prezes TVP Jacek Kurski pozostaje bezrobotny. W poniedziałek na antenie Radia Wrocław Jarosław Kaczyński poinformował, że usłyszał on propozycje, w tym również związaną z rządem. Dla Kurskiego okazały się one jednak "trudne do przyjęcia". Jego następca na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej, Mateusz Matyszkiewicz, niedługo po tym, jak objął tę funkcję, spędził 2,5 godziny w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie rozmawiał z prezesem Kaczyńskim.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka