Premier Mateusz Morawiecki przemawia na Zgromadzeniu Wsi Polskiej. fot. PAP/Roman Zawistowski
Premier Mateusz Morawiecki przemawia na Zgromadzeniu Wsi Polskiej. fot. PAP/Roman Zawistowski

11 grudnia wyjątkową datą dla premiera. Pojawił się film z tej okazji

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 19
Dokładnie pięć lat temu, 11 grudnia 2017 roku, powołany został przez prezydenta pierwszy rząd Mateusza Morawieckiego. Kolejny rząd obecny premier sformułował po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

Minęło pięć lat od powołania Mateusza Morawieckiego na premiera

11 grudnia 2017 roku prezydent Andrzej Duda powołał na premiera Mateusza Morawieckiego i na jego wniosek cały rząd. Gabinet ten zastąpił rząd premier Beaty Szydło, która kilka dni wcześniej podała się do dymisji.

Następnego dnia, 12 grudnia 2017 roku, premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose i otrzymał wotum zaufania. Początkowo rząd Morawieckiego miał dokładnie ten sam skład co gabinet Beaty Szydło, a sama Szydło została w nim wicepremierem bez teki. Pewnych zmian premier Morawiecki dokonał w styczniu 2018 roku (dotyczyły m.in. MON i MSZ, gdzie Antoniego Macierewicza i Witolda Waszczykowskiego zastąpili Mariusz Błaszczak i Jacek Czaputowicz).

Premier: Dziękuję za każdą uściśniętą dłoń

Kolejny rząd Mateusz Morawiecki sformułował po wygranych przez PiS wyborach z 13 października 2019 roku. Prezydent Andrzej Duda powołał ten rząd 15 listopada 2019 roku, a premier wygłosił expose i uzyskał wotum zaufania dla rządu 19 listopada 2019 roku.

W niedzielę na Facebooku premier Morawiecki umieścił film, dokumentujący pięć lat kierowania przez niego rządem. "Dziękuję za każdą uściśniętą dłoń" - napisał.


SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj19 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka