Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski. Fot. Instagram/Monika Richardson/PAP arch./Canva
Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski. Fot. Instagram/Monika Richardson/PAP arch./Canva

Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski jeszcze przez rok będą małżeństwem

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Mimo iż od dwóch lat nie są razem, a z trwającego kilka lat związku zostały tylko zgliszcza. Formalnie jednak Monika Richardson i Zbigniew Zamachowski są małżeństwem, bo nie mają ciągle rozwodu. I wszystko na to wskazuje, że przez rok jeszcze będą. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta.

Każde z nich funkcjonuje od miesięcy swoim własnym życiem. Monika Richardson spotyka się z biznesmenem Konradem Wojterkowskim, Zbigniew Zamachowski natomiast z koleżanką po fachu Gabrielą Muskałą. Wydawać by się mogło, że małżonkowie zamknęli ten rozdział swojego życia, rozwodzą się i być może z czasem ponownie będą formalizować związki. Nic z tego – żadna ze stron nie podjęła kroków prawnych. W żadnym sądzie nie ma papierów rozwodowych.  

Zobacz: Opozycja zgodna, komisja weryfikacyjna ma być polityczną "inkwizycją". "To hańba"

"Sądy są przeciążone" 

- Ja się w końcu rozwiodę. Jesteśmy po pandemii, sądy są bardzo przeciążone – ja wiem, bo mam wiele spraw w toku m.in sprawę frankową, oczywiście to nie jest sąd rodzinny, i to jest zupełnie innego rodzaju sprawa, ale ja wiem jak to działa. Gdybyśmy się zwrócili, wszystko jedno z czyjej by to było inicjatywy, to mniej więcej w ciągu pół roku mielibyśmy wyznaczoną rozprawę – wytłumaczyła Richardson w rozmowie z Jastrząbpost.pl.

A aktor? Od początku niechętnie odnosi się do tego co się stało. Powszechnie wiadomo jednak, że ma straszną niechęć do spraw papierkowych. Nienawidzi urzędów, rachunków, przeraża go załatwianie spraw przez internet. „Jest artystą” – tłumaczą znajomi. 

Czytaj: Kaczyński ukarany za słowa o "dawaniu w szyję". Komisja Etyki podjęła decyzję 

Tyle trzeba czekać na wyznaczenie terminu

Skoro Richardson na razie nie ma wolnych funduszy na prawników, Zamachowski również, sprawa nieprędko trafi na wokandę. Warszawskie sądy są zasypane takimi sprawami. Na wyznaczenie terminu trzeba czekać około pół roku, co najmniej drugie tyle na termin pierwszej rozprawy. 

Nie trudno więc policzyć, że przez cały 2023 rok będą pozostawali w związku małżeńskim. Richardson była żoną już trzykrotnie, Zamachowski dwa razy stawał na ślubnym kobiercu. Ona jest matką dwójki dzieci, on czwórki. Wspólnie nie zdecydowali się na potomstwo. 

Salonik

Sprawdź: Aktorka z "Klanu" nie ochrzciła dzieci. Bo troszczy się o ich czakry


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości