Lionel Messi. Źródło: EPA/Noushad Thekkayil

Pierwszy finalista mundialu wyłoniony. Przebłysk geniuszu Messiego

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 34
Argentyna dość pewnie pokonała Chorwację 3:0 i dzięki temu zwycięstwu zapewniła sobie miejsce w niedzielnym finale Mistrzostw Świata w Katarze. "Ogniści" natomiast w sobotę powalczą o 3. miejsce w mundialu.

Błysk Messiego daje finał Argentynie

Mecz rozpoczął się od przeważania reprezentacji Chorwacji. Podopieczni Dalićia kreowali grę, ale nie potrafili oddać żadnego celnego strzału na bramkę Emiliano Martineza.

Sytuacja zmieniła się po 20. minucie spotkania. Piłkarze Argentyny przejęli kontrolę nad piłką i za wszelką cenę próbowali otworzyć wynik spotkania. Udało się to 34. minucie, kiedy po faulu Livakovica sędzia podyktował "jedenastkę". Do karnego podszedł Lionel Messi, który mocnym strzałem w prawy róg bramki wyprowadził Argentynę na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższył Julian Alvarez.

W drugiej połowie Chorwacja próbowała odwrócić losy spotkania. Trener Dalić postawił na ofensywne zmiany. To jednak nic nie dało, gdyż po stronie "Albicelestes" znajdował się fenomenalny Messi, który w swoim stylu ograł chorwackich obrońców i zgrał piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Alvarez. Ten z najbliższej odległości "wpakował" piłkę do bramki.

Argentyna - Chorwacja

1/2 finału: Argentyna - Chorwacja 3:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Lionel Messi (34-karny), 2:0 Julian Alvarez (39), 3:0 Julian Alvarez (69).

Żółta kartka - Argentyna: Cristian Romero, Nicolas Otamendi. Chorwacja: Dominik Livakovic, Mateo Kovacic.

Sędzia: Danielo Orsato (Włochy). Widzów 88 966.

Argentyna: Emiliano Martinez - Nahuel Molina (86. Juan Foyth), Cristian Romero, Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico - Rodrigo De Paul (74. Exequiel Palacios), Enzo Fernandez, Leandro Paredes (62. Lisandro Martinez), Alexis Mac Allister (86. Joaquin Correa) - Lionel Messi, Julian Alvarez (74. Paulo Dybala).

Chorwacja: Dominik Livakovic - Josip Juranovic, Dejan Lovren, Josko Gvardiol, Borna Sosa (46. Mislav Orsic) - Luka Modric (81. Lovro Majer), Marcelo Brozovic (50. Bruno Petkovic), Mateo Kovacic - Mario Pasalic (46. Nikola Vlasic), Andrej Kramaric (72. Marko Livaja), Ivan Perisic.