Anton Heraszczenko udostępnił na Twitterze nagranie, przedstawiające Rosjankę, która na mieście zapytana została, co myśli o Zachodzie. (fot. Twitter)
Anton Heraszczenko udostępnił na Twitterze nagranie, przedstawiające Rosjankę, która na mieście zapytana została, co myśli o Zachodzie. (fot. Twitter)

Co Rosjanie myślą o Zachodzie? Niewiarygodne słowa jednej z kobiet o Europie

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 74
Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko udostępnił nagranie, na którym przepytana na mieście Rosjanka opowiada o sytuacji panującej na Zachodzie. Kobieta stawia kontrowersyjne tezy m. in. na temat kwestii płci.

Szokujące tezy Rosjanki

— To Rosjanie myślą o ludziach spoza Rosji. Uwaga, szokujące, co mogę powiedzieć... — napisał Anton Heraszczenko na Twitterze.

Według kobiety występującej na nagraniu, Europejczycy mają 85 płci, zamiast naturalnego podziału na kobiety i mężczyzn. 

— Mają domy publiczne dla zoofilów. Sprawili, że pedofilia stała się legalna, starają się zalegalizować także kazirodztwo. W Unii Europejskiej zmuszają dzieci, żeby wybierały sobie płeć. Jeśli tego nie zrobią, odbierają je rodzinie. Takie dziecko zostaje przekazane rodzinie homoseksualnej. Co można negocjować z tymi ludźmi? — mówi Rosjanka.

Oburzenie internautów

Film wywołał ogromne oburzenie w mediach społecznościowych, gdzie pojawia się mnóstwo komentarzy na jego temat.

— Zdecydowanie ogląda narodową telewizję — pisze jedna z internautek.

— Wygląda jak osoba ze wszystkimi zmarszczkami, ale bez śladu uśmiechu. To życie spędzone w surowych warunkach, pełnych rozczarowań i pozbawionych radości  — czytamy.

Użytkownicy wskazują, że wyrobione wśród Rosjan zdanie na temat Zachodu są wynikiem m. in. wielu trudności i życia w biedzie. Dodatkowo celem Putina jest przekonanie obywateli swojego kraju, że kraje Zachodu są złe, by ci nie chcieli tam wyjeżdżać.

Inny przykład rosyjskiej propagandy

Wcześniej spory rozgłos zyskał propagandowy filmik, przedstawiający zrozpaczone Europejki poszukujące miejsca, w którym mogłyby się ogrzać. Kobiety przez Internet szukały Rosjan, do których mogłyby się udać w tym celu. 

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka