Netflix nie komunikuje się ze swoimi klientami po przez SMS. fot. pxhere.com CC0
Netflix nie komunikuje się ze swoimi klientami po przez SMS. fot. pxhere.com CC0

Klienci największej platformy streamingowej w tarapatach. Wydano oficjalny komunikat

Redakcja Redakcja Cyberbezpieczeństwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
W ostanim czasie, wiele osób dostało SMS rzekomo od Netfliksa. Proszono w nim, aby kliknąć w nieznany link i była to próba oszustwa. Platforma Netflix wydała oświadczenie, w którym tłumaczy, że nie komunikuje się w ten sposób z odbiorcami.

Oszustwo na Netflix

W sieci pojawiły się zrzuty ekranów z telefonów zaniepokojonych użytkowników Netfliksa. W większości są to prośby, o weryfikację danych lub odblokowanie zawieszonej subskrypcji. "NETFLIX: Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, proszę potwierdzic swoje dane, aby ja reaktywowac", "NETFLIX: Twoja subskrypcja nie zostala oplacona, proszę potwierdzic swoje dane lub twoje konto zostanie zawieszone" – brzmią wiadomości. 

W każdej z wiadomości znajduje się również link, który po otwarciu może narazić odbiorcę na wyłudzenie danych osobowych, danych uwierzytelniających do kont bankowych czy serwisów społecznościowych.

Netflix nie wysyła wiadomości 

Okazuje się, że Netflix nie komunikuje się ze swoimi klientami po przez SMS. 

"Oficjalna komunikacja serwisu Netflix z użytkownikami odbywa się tylko i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji lub mailowo z adresu firmy" – informuje portal Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Netflix Polska.

Co zrobić po otrzymaniu takiej wiadomości?

Oszuści uciekają się do wszelkich możliwych sposobów, by wyciągnąć od nas dane i pieniądze. Jakiś czas temu popularnym sposobem wśród oszustów było wysyłanie SMS-ów o kwarantannie. Wiele osób dostawało bowiem wiadomości o skierowaniu na kwarantannę domową. Przed tego typu oszustwem ostrzegał zespół CERT Polska, który działa w strukturach NASK.

Do zespołu CSIRT NASK można również przekazywać każdą podejrzaną wiadomość ze swojego telefonu. Wystarczy jedynie treść otrzymanego SMS-a wysłać na numer 799-448-084. Zostanie on sprawdzony przez analityków CERT Polska, którzy zdecydują, o dopisaniu podejrzanej domeny do listy ostrzeżeń.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie