Na Twitterze doszło do zgrzytu pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem rozwoju i edukacji Waldemarem Budą. (fot. Facebook)
Na Twitterze doszło do zgrzytu pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem rozwoju i edukacji Waldemarem Budą. (fot. Facebook)

Spór rządu z prezydentem Dudą o KPO. "Minister mija się z prawdą"

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 37
W poniedziałek wieczorem prezydent Andrzej Duda odniósł się do wypowiedzi ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy, w których ocenił, że "prezydent nie powiedział że jest przeciwny ustawie, tylko powiedział: nie podpiszę ustawy takiej a takiej". - Nie wiem od kogo Pan Minister Buda czerpie takie informacje ale są one nieprawdziwe i w swojej wypowiedzi niestety mija się z prawdą - odparła głowa państwa.

Waldemar Buda o zmianach w ustawie o SN

— Prezydent nie powiedział że jest przeciwny ustawie, tylko powiedział: nie podpiszę ustawy takiej a takiej. Nie odnosząc się nawet do tego, co jest na stole — powiedział w wywiadzie z radiową Trójką minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, odnosząc się do kwestii KPO i zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym.

— Dzisiaj już wiem, że te rozmowy, które są prowadzone z prezydentem po tej wypowiedzi, bardzo mocno go uspokajają. Nie podejrzewam, żeby były problemy na poziomie prezydenta z zaakceptowaniem rozwiązań, które są wynegocjowane z KE — dodał minister.

Prezydent: Pan Minister mija się z prawdą

Słowa te nie spodobały się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który na Twitterze odniósł się publicznie do słów ministra.

— Nie wiem od kogo Pan Minister Buda czerpie takie informacje ale są one nieprawdziwe i w swojej wypowiedzi niestety mija się z prawdą — napisał prezydent Duda.


Minister Waldemar Buda przeprasza prezydenta

Na wpis prezydenta niedługo później odpowiedział Buda, kajając się za wygłoszone uwagi na temat kompromisu wokół KPO. 

— Prawdą jest, że nie uczestniczę w rozmowach z Panem Prezydentem ws. KPO i źle to opisałem. Bardzo kibicuje by sprawy się zakończyły pozytywnym efektem — napisał minister. — Jeżeli rozmowy są na innym etapie niż wskazałem, mogę tylko najmocniej przeprosić — dodał.


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka