Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM
Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM

Ziobro inaczej niż Morawiecki: "Nie będzie zgody na promocję LGBT w TVP"

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Premier Mateusz Morawiecki nie dostrzegał problemu w tym, że podczas Sylwestra Marzeń Black Eyed Peas wystąpiło z opaskami LGBT. Joachim Brudziński w poniedziałek zwracał uwagę, że PiS nie zajmuje się takimi tematami. Inaczej do kwestii występu zespołu w Zakopanem podchodzi Zbigniew Ziobro, który publicznie polemizuje z szefem rządu.

Ziobro atakuje Morawieckiego

- Przemoc, niszczenie kościołów, opluwanie świętości, deprawowanie dzieci… LGBT to symbol nietolerancji i agresji. W tej sprawie Solidarna Polska fundamentalnie różni się z Mateuszem Morawieckim i PiS. Nigdy nie będzie naszej zgody na „artystyczne promocje” LGBT w Telewizji Polskiej - napisał we wtorek Zbigniew Ziobro. Choć od Sylwestra Marzeń minęły już prawie trzy doby, impreza wciąż wzbudza ogromne emocje w prawicowych środowiskach.

 

Czytaj więcej o występie Black Eyed Peas: 

Morawiecki o tęczowych opaskach Black Eyed Peas. "Jesteśmy partią pełną tolerancji"

Minister zarzucił hipokryzję raperowi z Black Eyed Peas. Poszło o występ w opaskach LGBT

Black Eyed Peas założyli tęczowe opaski. Poseł oburzony: "Homopropaganda w TVP"

Solidarna Polska wściekła na TVP

Występ Black Eyed Peas nie spodobał się przede wszystkim Solidarnej Polsce. Ziobro zadeklarował, że oprócz rozmów na temat KPO, będzie poruszany też z premierem temat opasek LGBT w TVP. Wiceminister Janusz Kowalski żądał dymisji od redaktora naczelnego portalu tvp.info Samuela Pereiry.

Zupełnie inaczej wypowiadał się Morawiecki. - Jeżeli ten zespół - który jednocześnie bardzo podziękował Polsce za wsparcie dla Ukrainy i te słowa też poszły w świat zrobił to, co zrobił, to my jesteśmy partią pełną tolerancji, zrozumienia dla różnych środowisk. Na pewno nie będziemy cenzurowali w najmniejszym stopniu ekspresji artystycznej - stwierdził. 

- Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, polityków PiS nic nie obchodzi, kto jakie ma preferencje - zapewniał Joachim Brudziński z PiS. 

Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. Wojskowe Centrum Rekrutacji odpuściło internaucie


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo