Black Eyed Peas na scenie w Zakopanem.
Black Eyed Peas na scenie w Zakopanem.

Black Eyed Peas założyli tęczowe opaski. Poseł oburzony: "Homopropaganda w TVP"

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 220
Black Eyed Peas to główna gwiazda "Sylwestra Marzeń" organizowanego przez TVP w Zakopanem. Członkowie zespołu wystąpili na scenie w tęczowych opaskach w kolorach flagi ruchów LGBTQ. Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski skomentował" "Homopropaganda w TVP za 1 milion dolarów".

Black Eyed Peas i tęczowe opaski

Najpierw gwiazdą "Sylwestra Marzeń" TVP miała być Mel C, była wokalistka Spice Girls. Artystka najpierw nagrała filmik, w którym mówiła, że jest "podekscytowana przyjazdem do Polski", a w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ogłosiła, że nie zaśpiewa w Zakopanem z powodu "różnic światopoglądowych". Mel C wspiera bowiem ruchy LGBTQ, a pod jej postem na instagramie pojawiło się mnóstwo komentarzy z Polski, zarzucających TVP homofobię.

W piątek okazało się, że na flagowej imprezie TVP w Zakopanem wystąpi grupa Black Eyed Peas. Podczas koncertu członkowie zespołu wystąpili w tęczowych opaskach na ramionach, dając w ten sposób do zrozumienia, że solidaryzują się ze społecznością LGBTQ.

- Żeby ukrócić spekulacje. Wszystko było umówione, także z elementem stroju - wyjaśnił prowadzący imprezę Tomasz Kammel.

Black Eyed Peas podziękowali Polakom za pomoc Ukraińcom, a także zadedykowali piosenkę dla społeczności LGBT.

Politycy oburzeni: Sylwester Wynaturzeń

To nie wszystkim się spodobało. Ostro zareagował poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

"Homopropaganda w TVP za 1 milion dolarów. To nie była dobra zmiana. Wstyd" - napisał.

Nie wytrzymała posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska: "Weź raz w roku wycziluj, Janusz. Baw się dobrze!!!" - skomentowała.

Oburzony jest również poseł Marcin Warchoł: "To nie Sylwester Marzeń, lecz Sylwester Wynaturzeń" .

Posłanka Żukowska prawdopodobnie spędza sylwestra przed komputerem, bo i Warchoł otrzymał odpowiedź: "Panie Ministrze, a Pan nie może się po prostu bawić beztrosko w tę noc?"

Samuel Pereira z TVP zapowiada, że to jeszcze nie wszystko i widzowie TVP mają być gotowi na niespodziankę dzisiejszego wieczoru.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura